Aicina pieteikt vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātus darbam 13. Saeimas vēlēšanās

06.08.2018 - 16:30

Pļaviņu novada vēlēšanu komisija saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu aicina pieteikt vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātus darbam 13. Saeimas vēlēšanās 2018. gada 6. oktobrī šādos Pļaviņu novada vēlēšanu iecirkņos:

• Nr. 272 - Pļaviņu novada kultūras centrs (Daugavas iela 49, Pļaviņas, Pļaviņu novads)
  • Nr. 277 - Klintaines pagasta pārvalde ("Kūlīši", Stukmaņi, Klintaines pag., Pļaviņu novads)
  • Nr. 290 - Vietalvas pagasta pārvalde ("Pagastmāja", Vietalva, Vietalvas pag., Pļaviņu novads)
Tiesības izvirzīt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:
  1. reģistrētajām partijām vai reģistrētu partiju apvienībām;
  2. vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji;
  3. Pļaviņu novada vēlēšanu komisijas locekļiem.

Katras partijas vai partiju apvienības, vēlētāju grupas vai novada vēlēšanu komisijas locekļa izvirzīto un pieteikto kandidātu skaits katrā iecirknī nedrīkst būt lielāks par septiņi.

Par iecirkņa komisijas locekli var izvirzīt ikvienu vēlētāju:

1. kurš prot latviešu valodu;
  2. kuram ir vismaz vidējā izglītība;
  3. kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs;
  4. kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai Pļaviņu novada domes deputāts;
  5. kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

Pieteikumā kandidātam ar savu parakstu jāapliecina, ka atbilst Centrālās vēlēšanu komisijas Pašvaldību vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanas instrukcijas 6. punkta prasībām, piekrīt savu personas datu apstrādei, apņemas pildīt savus pienākumus, ievērojot likumus, Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas, lēmumus un rīkojumus, un nodrošinās fizisko personu datu apstrādi tikai tam paredzētajā nolūkā.

Pieteikums sagatavojams saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas izstrādāto parauga formu, kas atrodama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.

Pieteikums jāiesniedz Pļaviņu novada vēlēšanu komisijai Pļaviņu novada domes 6. kabinetā (Dzelzceļa ielā 11, Pļaviņās) līdz 2018. gada 23. augustam.

Pļaviņu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Ginaite