Atmiņu pēcpusdiena "Stukmaņu stāsti"

Publicēts: 
06.11.2017 - 10:00

5. novembrī Klintaines pagasta bibliotēka un kultūras darba organizatore Kristīne Ginaite organizēja atmiņu pēcpusdienu "Stukmaņu stāsti" - tikšanos ar Jāņa Kalvīša un Jāņa Zvaigznes ģimeņu pārstāvjiem, novadpētniecības entuziastu Jāni Ivaru Padedzi, Māru Citko un bijušajiem Klintaines skolas skolotājiem.

Stukmaņi ir apdzīvota vieta Latvijas vidienē. Vēstures dati liecina, ka rakstītos avotos Stukmaņu vārds tiek minēts kopš 1601. gada, bet tās priekštece Lokstene apdzīvota jau tālajā 3. gs un rakstītos avotos minēta 1354. gadā.

Stukmaņos laiku lokos ir dzīvojuši viedi, strādīgi un izturīgi cilvēki- Jānis Stučka, Pēteris Ārness, Jūlijs Spruksts, Kārlis un Aleksandrs Štrāļi, Roberts Kiršbergs, Andrejs Auzāns, Jēkabs Skudra, Otto Cintiņš… Tā varētu šo ļaužu vārdus uzvārdus saukt un saukt. Gluži kā rakstus ieaustus tautas tērpa jostā, kura būtu gara, gara. 

Atmiņu pēcpusdienā “Stukmaņu stāsti” pa biogrāfiskām takām, ar mūzikas skaņām, pakavējāmies atmiņās par Jāņa Kalvīša dzimtu un par Jāni Zvaigzni. 

Paldies ikvienam, kas Latvijas valsts 99. dzimšanas dienas priekšvakarā, sirsnīgā gaisotnē ieklausījās un dalījās atmiņās.

Īpašs paldies Veinbergu ģimenei par dzimtas atmiņām, par izstādes materiāliem un muzikālo priekšnesumu, Jānim Ivaram Padedzim, Inesei Zvaigznei, Mārai Citko par sniegto informāciju no Jāņa Zvaigznes atmiņām, Olgai Krasutinai par muzikālo izpildījumu.

Alita Kluša, Klintaines pagasta bibliotēkas vadītāja