Bērnu bibliotēkā notikusi jau otrā suņu terapijas nodarbība

Publicēts: 
07.06.2017 - 15:00

Pļaviņu bērnu bibliotēka organizēja jau otro kanisterapijas nodarbību, kurā piedalījās 1.-5. klašu skolēni.

Lai attīstītu bērnu lasītprasmi un veicinātu lasītprieku, bērni lasa priekšā suņiem, kuri apmācīti klausīties. Šī prakse ar labiem panākumiem pēdējos 40 gadus tiek plaši izmantota bibliotēkās un izglītības iestādēs daudzviet pasaulē. Arī Latvijā tas vairs nav jaunums, kanisterapiju piedāvā vairākas bibliotēkas. Suns ir lielisks sabiedrotais bērnam, mācoties lasīt un pilnveidojot lasītprasmi, jo suns nekritizē, nepārtrauc vai nezaudē pacietību.  

Bibliotēkā nodarbības vada trenere Ingūna Tihomirova ar savām ņūfaundlendu meitenēm Pepiju un Zum Zum. Uz nodarbību bērni nāk ar savu iemīļoto grāmatu, iepazīstina ar to suņus, lasa viņiem priekšā, kopīgi aplūko ilustrācijas, pilda dažādus uzdevumus vai vienkārši apmīļo tos. Atsaucība ir liela, Pļaviņu bērni ir sajūsmā par četrkājainajiem lasīšanas draugiem un ar prieku lasa viņiem priekšā.

Suņu terapija bibliotēkā var notikt, pateicoties Pļaviņu novada domes atbalstam.

28. jūnijā no 14.00 līdz 15.00 uz atklāto nodarbību aicināti visi interesenti, kuri vēl kanisterapijā nav piedalījušies.