“Bērnu žūrija” sākas bērnudārzā

Publicēts: 
11.08.2017 - 11:45

https://www.mail.online.lv/ajax/actions.hsp?_h=183af04c29a44562e2569d2b66151883u9zuswmbda&action=viewattachment&mid=1229&fid=33556846_16777808&attid=1

Bērnu bibliotēkā ir atjaunojies darbs projektā “Bērnu žūrija”. Jau notikusi ievadnodarbība skolēniem, ekskursija čaklākajiem lasītājiem un izlikta 2017. gada "Bērnu žūrijas" grāmatu kolekcijas izstāde. Dažiem ekspertiem darbs jau ir tuvu noslēgumam.

Augusta mēnesī uzsākām šī projekta aktivitātes arī PII “Bērziņš” vecākajā un sagatavošanas grupās. Grupiņas bērni un audzinātājas ieradās bērnu bibliotēkā, kur viņus kopā ar bibliotekāri sagaidīja arī Kaķis un Žurka. Tie ir varoņi no japāņu tautas pasakas “Puika, kas zīmēja kaķus”. To mēs visi kopā izlasījām, apskatījām un arī paši bērni uz tāfeles izmēģināja roku, zīmējot savus kaķus. Pasaka stāsta par zēnu, kuru vecāki nodeva templī, lai viņš mācās par mūku, bet tempļa priesterim drīz bija skaidrs, ka tur nekāds mūks neiznāks, jo zēns piezīmēja pilnu templi ar kaķiem – uz sienām, uz aizslietņiem, uz sava un citu apģērba un daudzās citās vietās. Taču drīz šī prasme un aizraušanās puikam lieti noderēja! Kad zēns izauga, viņš kļuva nevis par mūku, bet par slavenu mākslinieku. Tā ka beigas pasakai ļoti laimīgas. Vēlam mūsu mazajiem lasītājiem, lai arī viņu dzīves ceļš ir saistīts ar viņu sirdslietu, ved uz panākumiem un ir ļoti laimīgs!

Antra Galiņa, bibliotekāre