Dzīves sapņu piepildījums desmit gadu garumā. Apskatāma pieaugušo mākslas studijas izstāde

Publicēts: 
12.10.2017 - 15:45

Sapnis piepildījās – 2007. gada janvārī Pļaviņu Mākslas skola pulcēja savus pieaugušo interešu izglītības dalībniekus – pirmos, kas uzdrīkstējās, uzticējās mākslas skolas pedagogiem, lai uzsāktu savu ceļu mākslas pasaulē.

Katrai no dalībniecēm ir savs stāsts par to, kā tika atrasts ceļš uz Mākslas skolu. Bet, ja uzdrīkstējās ienākt “Studijas” kolektīvā un, ieguldot lielu pacietību, veikt savu pirmo mākslas darbu, tad tikai retais neturpināja pirmdienas vakaros ceļu uz nodarbībām.

Iraīda Tarvīda ir pirmā pedagoģe, kas 6 gadus vadīja “Studiju”. Keramikas pasaulē dalībnieces ievilināja keramikas māksliniece Velda Miziša. Bet piektais mācību gads ir iesācies kopā ar mani, skolas direktori, un pedagoģi Ivetu Ušacku. No pagājušā gada keramikas nodarbības vada pedagoģe, keramikas meistare – Zanda Ķikute.

Izstādē var redzēt 10 dalībnieču:  Austras Erikas Tihonovas, Valdas Vandanes,  Annas Langenfeldes, Mārītes Dauškanes, Rutas Šēnbergas, Ausmas Neimanes, Natālijas Jēkabsones, Valentīnas Langenfeldes, Evas Zeipes – Mačas un Gunitas Dambes radošos darbus dažādās tehnikās. Izbaudīsiet dažādus gadalaikus, noskaņas, ziedu kompozīcijas un formas, kur viņas ir atklājušas sev un Jums – skatītājiem savu iekšējo mākslas pasauli.      

Arī mums ir liels prieks, ka 2006. gadā dibinātā skola ir mūžizglītības iegūšanas vieta arī pieaugušajiem novada iedzīvotājiem, ka ceļu mākslas pasaulē var sākt no bērnu dārza līdz senioru vecumam.

Paldies visiem, kas ar savu klātbūtni 10. oktobra vakarā kuplināja  izstādes “Dzīves sapņu piepildījums” atklāšanu Pļaviņu novada kultūras centra mazajā zālē. 

“Studijas” pedagoģes Iveta Ušacka un Zanda Ķikute