Ekspluatācijā nodod brīvdabas skvoša laukumu

Publicēts: 
06.10.2017 - 09:30

Pļaviņās tapusi un ekspluatācijā nodota vēl viena sporta būve - Latvijā pirmais brīvdabas skvoša korts. Skvoša laukums atrodas starp Pļaviņu novada ģimnāziju un skolas stadionu. Šī sporta celtne izceļas ar netradicionālām sienu formām – gala sienas ir dažāda augstuma taisnstūri, sānu sienas – taisnstūra trapeces. SIA “Juniperus” celtnieki savu darbu paveikuši godam, daudz kas bijis jādara pirmo reizi, celtniecības laikā veiktas arī vairākas korekcijas. Tagad būtu jāsāk pārdomāta šīs būves ekspluatācija un nodarbību organizēšana. Skvoša laukums galvenokārt paredzēts tautas sportam. Pļaviņu novada iedzīvotājiem tas pieejams bez maksas, līdzi jāņem vien nodarbībai nepieciešamais ekipējums: rakete, bumbiņa, piemērots apģērbs un apavi. Šeit var darboties dažādas fiziskās un tehniskās sagatavotības entuziasti, lai aktīvi un interesanti pavadītu savu brīvo laiku. Jāatgādina, ka jaunuzcelto skvoša laukumu var izmantot tikai vasaras sezonā, pārējā laikā joprojām pieejama pilsētas skvoša zāle. Arī lietus sezonā un uz mitra seguma treniņš nevar notikt. Laukums izmantojams tikai sausā laikā. Mitrs segums ir slidens, tādējādi iespējamas traumas.

Apmeklētājiem jāievēro korta lietošanas noteikumi, kā arī saudzīgi un atbildīgi jāizturas pret skvoša laukumu un tā elementiem, tiks veikta videonovērošana.

Skvoša treneris Pēteris Kalniņš sniedz  vairākus ieteikumus un norādījumus tiem, kas nolēmuši izmēģināt jauno skvoša kortu: “Darbojoties skvoša zālē ar skvoša pulciņa dalībniekiem un vērojot pieaugušo darbību kortā, esmu guvis zināmu pieredzi, tāpēc vēlos izteikt dažas atziņas par darbošanos šajā laukumā.

Ja esat nolēmuši izmēģināt un apgūt skvoša spēli, ļoti nozīmīgs ir sākums, jo nodarbību pamatā jābūt veselības, drošības un fiziskās kondīcijas veicināšanas vingrinājumiem. Vispirms ieteicams apmeklēt savu ģimenes ārstu un ņemt vērā viņa ieteikumus.

Pirms iešanas kortā ir lietderīgi pavērot pieredzējušos spēlētājus un pirmās nodarbības aizvadīt viņu vadībā. Savu iespēju robežās spēlētājus konsultēšu un došu padomu spēles tehnikas apgūšanā. Domāju, ka padomu neliegs arī visi mūsu novada vadošie skvošisti.

Būtisks ir arī jautājums par skvoša nodarbību organizāciju. Vienlaikus kortā var darboties divi fiziskās sagatavotības un meistarības ziņā līdzvērtīgi censoņi.

Ieteicams pirmajās nodarbībās izmantot porolona vai cita sintētiska materiāla mīkstās bumbiņas, jo tās palīdz sākumā apgūt sitienu tehniku un samazina iespējamo traumu skaitu.

Kortā sekmīgi var darboties arī viens spēlētājs. Šajā sporta veidā ir ļoti daudz individuālo vingrinājumu. Solo treniņa laikā, nepiespiestā atmosfērā iespējams sekmīgi apgūt sitienu tehnisko izpildījumu un pārvietošanās pa laukumu veidus.

Nevajag satraukties, ja sākumā spēle nepadodas, meistarība atnāk ar laiku. Pat vienkārša darbošanās ar bumbiņu dos pozitīvu efektu veselībai un garastāvoklim.

Īpašu uzmanību vēlos pievērst bērnu un junioru līdz 18 gadiem nodarbībām šajā laukumā. Skvoša korta izmantošanas noteikumi paredz, ka bērniem un junioriem līdz 18 gadiem nodarbībās obligāti jālieto aizsargbrilles. Tā nav formalitāte vai nepamatota prasība, jo pirmajā vietā ir drošība. Šādas brilles un pārējais skvoša spēlei nepieciešamais inventārs iegādājams Rīgā, specializētos veikalos.”

Uz tikšanos kortā!

 

Informāciju sagatavoja Pēteris Kalniņš un Sanita Kitajeva