Grāmatu rīts Aiviekstes pagasta bibliotēkā

Publicēts: 
07.11.2017 - 08:30

PII “Jumītis” mazie grāmatu lasītāji no grupas “Magonīte” viesojās bibliotēkā, lai uzzinātu ko jaunu. Novembra rīts tāds pelēks,bērni samiegojušies, tāpēc uzsākot ekskursiju pa bibliotēku, vispirms bibliotekāre ieteica izvingroties, un izrādās. ka vingrot var arī ar grāmatām. Pēc vingrošanas bērni kļuva krietni možāki, devās ceļojumā ar bibliotēkas vilcieniņu plašajā grāmatu pasaulē. Kopīgi noskaidrojām, kur jādodas pēc padoma, ja ir vēlme apgūt ko jaunu. Bibliotēka ir tā vieta, kur  gudrie padomdevēji – grāmatas, sasēduši plauktā, gaida savus draugus. Grāmatas mēdz būt lielas un mazas, biezas un plānas, priecīgas un bēdīgas. Katrs lasītājs bibliotēkā atradīs tieši to grāmatu, kura īstajā brīdi nepieciešama. Šoreiz nolēmām padomiņu paprasīt Ņinas Masiļūnes sarakstītajai pavārgrāmatai “Ikdienai un svētku galdam”. Kas nepieciešams, lai pagatavotu garšīgas vafeles? Pēc grāmatā atrastās receptes, kopīgi tika sagatavota mīkla un izceptas kraukšķīgas vafelītes. Pēc praktiskās darbošanās sekoja atelpa.

Pasaulē iemīļotajai zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnai novembrī aprit 110. dzimšanas diena. Noskatoties animācijas filmu “Brālītis un Karlsons”, bērni iepazinās ar populāro A. Lindgrēnas varoņu piedzīvojumiem.

 

Kristīne Rulle, Aiviekstes pagasta bibliotēkas vadītāja