Ievērojot latviskās paražas, novada bērnudārzos svin Mārtiņdienu (PAPILDINĀTS)

Publicēts: 
10.11.2017 - 22:45

Mārtiņdiena PII “Jumītis”

Visi saka, visi saka:
Mārtiņdiena, Mārtiņdiena,
Kaut varētu Mārtiņdienu
Aiz ausīm noturēt. (Latv.t.dz.)

PII “Jumītis” jMārtiņdienas noskaņās aizvadīta jau visa nedēļa. Bērni kopā ar skolotājām pārrunāja, kā Mārtiņdienu svinēja senāk un kā svin tagad, mācījās tautasdziesmas. Neizpalika arī praktiska darbošanās un grupiņu telpas rotāja bērnu gatavotie Mārtiņgailīši.

Nemanot pienāca arī pati Mārtiņdiena. Tā jāsvin jautri, priecīgi, tādēļ šoreiz Mārtiņbērni “Jumītī” svētkus svinēt nāca nevis maskās, bet rotājušies ar krāšņiem, košiem lakatiem vai kaklasaitēm. Kā vienmēr, arī šoreiz patīkami pārsteidza vecāku radošums un izdoma, jo dažas kaklasaites bija pašgatavotas un ļoti skaistas.

Mārtiņi ir vieni no bagātākajiem svētkiem, jau senatnē tie tika svinēti pie bagātīgi klāta galda. Arī bērnudārza “Jumītis” bērnu vecāki parūpējušies, lai nekā netrūktu uz galda svētku reizē. Nobaudīt vecāku sagatavoto veselīgo, latvisko cienastu gan varēja tikai tad, kad kopā ar mūzikas skolotāju tika izdziedātas jautras dziesmas, izspēlētas dažādas rotaļas, izdancotas dejas, skandētas tautasdziesmas un minētas mīklas. Pasākuma laikā tika sumināti arī šīs dienas gaviļnieki: seši Markusi, Marks un Mārcis.

Liels paldies vecākiem gan par bērnu sapošanu svētkiem, gan par gardo un bagātīgo cienastu!

Svētki pavadīti jautri un priecīgi. Lai arī laukā vēl ir pavisam drūms un pelēks, ceram, ka drīz mūs priecēs baltais sniedziņš, jo nu jau ziemai vārti vaļā.

A. Čepule, PII metodiķe

 

Mārtiņdiena sagaidīta arī PII “Zīļuks”

Mārtiņš brauca ziemas ceļu,
Mīkstu sniegu putināja.
L.t.dz.

Kāds gan šodien sniegs?! Lietus sit pa logu rūtīm, bet tas nekas! Dārziņā bērni priecājas rotaļājas un dejo. Ir sācies ķekatās iešanas laiks. Kopīgi spriežam, ka nu droši varēsim apmeklēt kaimiņus un draugus saģērbušies maskās. Kad esam piekusuši, sasēžamies pie saimes galda un, izgaršojot nobaudām rupjo, balto un saldskābo maizīti. Uz galda ir arī veselībai tik nepieciešamie dārzeņi, augļi un ogas.

Priecīgu Mārtiņdienu “zīļuku” vārdā vēl iestādes vadītāja vietniece Maija Zdanovska

 

Mārtiņdiena PII „Bērziņš”

„Mārtiņi, Mārtiņi, ziemai vaļā vārtiņi” ar šādu saukli 10. novembrī PII „Bērziņš” noritēja Mārtiņdienas svētku pasākums. Mūsu bērnudārzā viesojās folkloras kopas „Āre” dalībnieces, ieskandināja svētkus ar latviešu tautas dziesmām un iesaistīja bērnus jautrās rotaļās. Vēlāk grupas dalībnieces aktīvi piedalījās mūsu rīkotajā pasākumā un baudīja svētku cienastu. Sakām paldies folkloras kopas „Āre” dalībniecēm par atsaucību un jauko svētku koncertu, kurš noritēja projekta „Krāsainā skaņu pasaule” ietvaros.

Inita Pilskalne, PII „Bērziņš” mūzikas skolotāja