Īstenots Zivju fonda projekts “Zivju resursu aizsardzības pasākumi Pļaviņu novada publiskajās ūdenstilpnēs”

03.08.2017 - 16:30

Pļaviņu novada dome īstenojusi projektu “Zivju resursu aizsardzības pasākumi Pļaviņu novada publiskajās ūdenstilpnēs”. Par piešķirto finansējumu 1683,05 EUR apmērā tika iegādātas speciālās ierīces pašvaldības laivai: bākugunis, ciparu kvalitātes vadības bloks ar mikrofonu, skaļrunis, eholots.

Pašvaldība projektam nodrošinājusi 14,8% līdzfinansējumu. Papildus tam pašvaldība finansējusi arī laivas kā operatīvā transportlīdzekļa trafarēšanu ar speciālo krāsojumu.

Projekta mērķis ir ieviest zivju resursu aizsardzības pasākumus Pļaviņu novada publiskajos ūdeņos, makšķerēšanas darbību kontroles nodrošināšanu novēršot maluzvejniecību un sekmēt zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu.

Laivu no 2016.gada maija izmanto Pļaviņu novada pašvaldības policija, lai aizsargātu dabas resursus, uzraudzītu ūdenstilpnes, uzlabot sabiedrisko kārtību un drošību uz ūdens. Arī šogad, sākoties aktīvajai laivošanas sezonai, notiek patrulēšana Odzes ezerā un Daugavas upē.

Pļaviņu novada pašvaldības policija, apsekojot Pļaviņu novada teritoriālos ūdeņus, kontrolē, kā tiek ievēroti makšķerēšanas noteikumi, kuģošanas līdzekļu satiksmes noteikumi un uzrauga, lai nenotiktu nelikumīga zveja.  Tāpat policijai ir tiesības pārbaudīt vai kuģošanas līdzekļa vadītājs ir ieguvis atbilstošu kategoriju un nevada kuģošanas līdzekli alkoholisko dzērienu vai narkotisko vielu iespaidā.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva