Jaunieši aicināti uzsākt biznesu laukos

Publicēts: 
11.08.2017 - 09:45

 

 

Lai īstenotu savas biznesa ieceres, ikviens 18 līdz 40 gadus vecs jaunietis aicināts pieteikties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pasākumam “Laukiem būt!”, kura ietvaros plānota informatīvā diena, mācības un biznesa ideju konkurss.

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Aicinām jauniešus nākt uz informatīvo dienu un vēlāk arī uz mācībām, lai apzinātu iespējas īstenot savas biznesa ieceres. Mācībās piesaistām zinošus savas jomas praktiķus un arī konsultantus, kuri var palīdzēt veiksmīgai biznesa plānu izstrādei. Pateicoties zinošiem mentoriem, savas ieceres ar šo mācību un vēlāk konkursa “Laukiem būt!” palīdzību īstenojuši tagad jau visā valstī atpazīstami jaunie uzņēmēji: Ieva Spriža (“Dabas gardumi ar odziņu” augļu konfektes), Ilva Kavicka (“Kalnup” augu pulveri) un Artūrs Imermanis (“Wiu” sniega skrejslēpes bērniem).

Mācībās var piedalīties jaunieši ar jau esošu uzņēmējdarbības ideju, tādi, kuri vēl tikai meklē idejas un vēlas iegūt praktiskas iemaņas biznesa plāna izstrādē, kā arī tie, kuriem nav savas idejas, bet ir padziļinātas zināšanas par kādu tēmu, piemēram, mārketinga vai IT speciālisti, grāmatveži, kuri vēlētos papildināt kāda uzņēmēja komandu.

Mācību informatīvā diena LLKC Aizkraukles birojā plānota septembra beigās, oktobrī notiks četras nodarbības un piektā biznesa plāna prezentācijas diena. Dalībniekiem līdz 6. septembrim jāpiesakās pie LLKC Aizkraukles biroja uzņēmējdarbības konsultantes Valentīnas Bečas, t. 26158775 vai Pļaviņu novada LAK Ineses Eidukas, t. 29255047.

Savukārt noslēguma konkurss “Laukiem būt!” Latvijas mērogā, kurā labāko biznesa ideju autori tiks pie naudas balvām to realizēšanai, paredzēts 2018. gada 1. pusgadā.

Pasākums tiek īstenots Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Sagatavoja Inese Eiduka, Pļaviņu novada LAK