Kokles skaņas ieskandina svētku nedēļu PII “Jumītis”

Publicēts: 
14.11.2017 - 13:45

Šī nedēļa visā Latvijā aizrit svētku noskaņās. PII “Jumītis” šo noskaņu otrdienas rītā radīja Aiviekstes pagasta bibliotekāre Kristīne Rulle. Tikšanās sākumā jaukā bibliotekāre bērnus un darbiniekus iepazīstināja ar latviešu tautas tērpu, tā sastāvdaļām.

Bet visus visvairāk tomēr aizrāva brīdis, kad Kristīne rokās paņēma kokli. Tā ir ļoti īpaša, jo ir pašas gatavota. Kristīne, skaisti spēlējot kokli, dziedāja latviešu tautasdziesmas, stāstīja teikas un pasakas.

Klausoties kokles dzidrajās skaņās, ikvienam klausītājam: gan lielam, gan mazam, noteikti, kaut uz brīdi, sirsniņās ielija silta svētku noskaņa un lepnums par tautas gara mantojumu.

Sirsnīgs paldies bibliotekārei Kristīnei par svētku sajūtas radīšanu!

A. Čepule , PII metodiķe