Lanai Gasperovičai uzvara skvoša turnīrā

Publicēts: 
08.08.2017 - 13:30

No 4. līdz 6. augustam Rīgā notika Latvijas un Baltijas lielākais starptautiskais skvoša turnīrs "Rīga Cup 2017", kurā startēja 172 spēlētāji.

Profesionālajā dāmu grupā uzvaru izcīnīja Latvijas vienīgā profesionālā skvoša spēlētāja Ineta Mackeviča, kura Pasaules skvoša asociācijas reitingā atrodas 90. vietā.

Nākamajā spēcīgākajā W1 dāmu grupā uzvarēja čehiete Denisa Linhartova, otrā - jelgavniece Baiba Lulle. Šajās sacensībās piedalījās arī skvošistes no Pļaviņām. Jāatzīst, ka viņu starts bija visai veiksmīgs. Pirmajā dienā uzvarētas spēles mūsu novada sportistēm ļāva sestdien un svētdien cīnīties pusfinālos un fināla mačos. Juniore Anna Esiņa startēja dāmu W2 grupā, Ilze Zilvere un Lana Gasperoviča - W3 grupā.

Spēcīgā konkurencē Ilze izcīnīja 7. vietu, Anna un Lana pa ceļam uz finālu pieveica Krievijas, Baltkrievijas, Somijas un Polijas spēlētājas.

Fināla mačā četrpadsmitgadīgajai Annai nācās atzīt Turcijas W2 grupas pirmās raketes Dolunay Soykan pārākumu. Viņai - sudrabs. Lana finālā pieveica rīdzinieci Kristu Lesiņu un kļuva par W3 grupas uzvarētāju.

Ņemot vērā faktu, ka šajā sacensībās dažādās vecuma un spēles līmeņa grupās piedalījās sportisti no Latvijas, Baltijas, Skandināvijas, Rietumeiropas, Krievijas, Baltkrievijas, Austrālijas, Gvatemalas, Peru, Turcijas, Itālijas un Anglijas, mūsu meiteņu sniegums nav peļams, tāpēc vēlu viņām veiksmi un panākumus turpmākos mačos.

Skvoša pulciņa vadītājs Pēteris Kalniņš