Pašvaldības policija aicina - aizdedzot sveces, neaizmirsīsim par drošību!

09.11.2017 - 11:15

Tuvojas nozīmīgi svētki – Lāčplēša diena, Latvijas dzimšanas diena un Ziemassvētki. Šajā laikā nereti tiek dedzinātas sveces.

Lai svētki nepārvērstos traģēdijā, policija atgādina būtiskāko:

1. pirms aizdegšanas svece jāatbrīvo no iepakojuma;

2. svece stabili jānovieto uz nedegošas virsmas (nekādā gadījumā nenovietojiet tās citu siltuma avotu, piemēram, televizora, radiatora, krāsns, kā arī audumu, mēbeļu tuvumā);

3. nededziniet svecītes eglītē; jāpārdomā arī sveču dedzināšana adventes vainagos;

4. novērsiet iespēju bērniem un mājdzīvniekiem piekļūt svecēm;

5. pirms iziešanas no mājas un gulētiešanas vienmēr pārliecinieties, ka svece ir nodzēsta.

Policija aicina visus, kuri novietos svecītes uz Pļaviņu aizsargdambja, ievērot ugunsdrošības noteikumus un lietot sveces atbilstoši instrukcijai. Lūdzu, nepiegružojiet apkārtējo vidi ar sērkociņiem! Par izdegušo svecīšu utilizēšanu parūpēsies Pļaviņu novada pašvaldība.

Nepieciešamības gadījumā nekavējoties zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (T. 112)!

Zane Grīnberga, Pļaviņu novada pašvaldības policijas priekšniece