Piemiņas pasākums kritušajiem karavīriem Vietalvas pagasta Brāļu kapu memoriālā

Publicēts: 
07.08.2017 - 14:45

Kā katru gadu, augusta pirmajā sestdienā, Vietalvas pagasta Brāļu kapu memoriālā notika piemiņas pasākums kritušajiem karavīriem. Ar svinīgu dalībnieku gājienu, ziediem rokās kara veterāni iesoļoja laukumā. Te pulcējās 130. latviešu strēlnieku korpusa un latviešu partizānu brigāžu veterāni un cīņu biedri: Ilmārs Puteklis, Meijers Deičs, Vera Ivolga, Anatolijs Ņikitins, Rūdolfs Čakars, Lidija Holmska (sakarniece, partizāne), Osvalds Mačs (bijušais avīzes „Cīņa” redaktors, 43. gvardes divīzijas veterāns). Šogad bija ieradušies kara veterāni, kuri piedalījās tieši Vietalvas kaujās: Jānis Galdiņš, Aloiss Lukša un Olga Živņevska (pulka sanitāre). Ar katru gadu veterānu kļūst arvien mazāk, bet līdzgaitnieku, draugu un radu pulks nemazinās. Ar savu klātbūtni kara veterānus pagodināja Krievijas vēstniecības darbinieki no Latvijas un Igaunijas. Veterānu pulku kuplināja ciemiņi – kara veterāni no Lietuvas un Igaunijas.

Pasākumu organizēja un tajā piedalījās Latvijas valsts aizsardzības fonda „Lāčplēsis” prezidents Jānis Ivars Kasparsons. Vietalvas Brāļu kapos ir apglabāti vairāk kā 500 apzinātu karavīru - gan krievu, gan vācu. Katru gadu uz šejieni nāk ne tikai vietējie, bet brauc interesenti no Rīgas, Krustpils novada, u.c. Pasākuma dalībniekus sveica Jānis Podnieks, Pļaviņu novada domes deputāts, Aizkraukles sieviešu vokālais ansamblis „Maļinovij zvon” un mazie vietalvieši, klātesošos uzrunāja arī kara veterāni. Ar klusuma brīdi tika godināti kritušie karavīri, nolikti vainagi un ziedi.

 

Vietalvas pārvaldes vadītāja Rita Zaharāne