Pļaviņu novada ģimnāzijā aizvadīta ierindas skate

Publicēts: 
10.11.2017 - 19:30
Žūrijas vērtējumā balvas piešķirtas:
 
5. - 8.klašu grupā:
1. vieta - 8.b klasei
2 .vieta- 6.b klasei
3. vieta - 5.a klasei
 
9. - 12. klašu grupā:
1. vieta - 10.a klasei
2. vieta - 12. klase
3. vieta - 11. klase
 
Labākie komandieri:
Ingus Siliņš 8.b klase (5. - 8.klašu grupā);
Igors Babaks 12.klase (9.-12.klašu grupā).
 
 
Žūrijā bija:
Virsseržants Jānis Gavars  - Gaisa spēku Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas operacionālā posma galvenais speciālists 
Štāba Virsseržants Gaitis Polis  Vadības grupas kvalificēts speciālists 
Seržants Aleksejs Orlovs - Gaisa spēku Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas apmācību  posma galvenais speciālists 
Seržants Andris Svencis – Zemessardzes 55.kājnieku bataljona štāba apgādes rotas virsseržants 
Elita Kaņepēja - Pļaviņu novada domes deputāte
Dita Ārgule – Pļaviņu Mūzikas skolas direktore 
Imants Kravalis - Virsleitnants, jaunsargu instruktors
 
Specbalvas pasniedza Eiroparlamenta deputāts Artis Pabriks, kā arī savu vērtējumu deva ģenerālis Juris Vectirāns.
 
12. klase ierindas skatē piedalījās autentiskos strēlnieku šineļos (izmantoti filmās “Strēlnieka stāsts” un “Rīgas sargi”) un cepurēs un aizsardžu tērpos. Tos piedāvāja Rīgas kinostudija. 12. jeb Latvijas simtgades klase un audzinātāja Silga Stučka saka paldies daudziem iesaistītajiem, kas tērpus, apavus palīdzēja sagādāt, pielāgot, lai ideja īstenotos, kā iecerēts. Pēc ierindas skates, emociju pārņemtie skolēni un skolotāja Silga Stučka atzina, ka: "Īsti laikā un vietā bija ģenerāļa Jura Vectirāna vārdi tikai un vienīgi mums. Viņš atgādināja, ka mūsos ir latviešu strēlnieku spīts. Arī viņi kaujā devās ar stipru ticību sev un uzvarai un pārliecību, ka vienmēr ir jāiet uz priekšu, jāpārvar šķēršļi un, ja gadās paklupt, jāceļas augšā un ar vēl lielāku neatlaidību jātuvojas mērķim. Viņš pateica īstus spēka vārdus, tajos bija gan apliecinājums, ka 12. klases jaunieši un  jaunietes ir vajadzīgi Latvijai; gan pārliecība, ka katrs no viņiem sevi redz nākotnē un sapņo par  to, kā dzīvos, kā darīs savu izvēlēto darbu, kā veidos stipru ģimeni; gan ticība, ka viss iecerētais izdosies, jo ar tādu apņēmību, kāda ir  šiem jaunajiem, patriotiskajiem cilvēkiem, visu varot sasniegt!"
 
Strēlnieku šineļi izmantoti arī Lāčplēša dienas pasākumā - 12. klases zēni tērpti kā latviešu strēlnieki sagaidīja lāpu gājiena dalībniekus Bārukalna kapos un piemiņas brīdi bagātināja ar dziesmām.

 

Informāciju apkopoja Sanita Kitajeva