Spēlfilma “Es esmu šeit”. Tikšanās ar aktrisi Elīnu Vasku

Publicēts: 
13.11.2017 - 12:15

Sadarbojoties ar Latvijas Kinematogrāfistu Savienību jau šī gada pavasarī Mūzikas skolas lielajā zālē notika kino seanss – dokumentālo filmu triloģijas “Savējie sapratīs” pirmā daļa “Sešdesmitie. Sākums”, kas ir dokumentāls stāsts par pagājušā gadsimta 60. gadu latviešu rokmūziķiem. Šo kino seansu īpašu padarīja tikšanās ar vienu no filmas režisoriem Mareku Bērentu.

Iesākto tradīciju turpinām un 14. novembrī plkst. 19.00 aicinām uz režisora Renāra Vimbas veidoto spēlfilmu “Es esmu šeit”. Ja uz pasaules ir kāda mūžīga un nešķirama savienība, tad tā ir starp kino un mūziku. Šīs filmas mūzikas autors ir starptautiski pazīstamais latviešu komponists Ēriks Ešenvalds.    

Filma saņēmusi balvas gan Latvijā, gan ārvalstu kino festivālos: Nacionālā kino festivālā “Lielais Kristaps” saņēma apbalvojumus 4 kategorijās – gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā aktrise (Elīna Vaska), labākais scenārijs, labākā aktrise otrajā plānā (Ruta Birgere).

Aktrise Elīna Vaska 2017. gada Berlīnes starptautiskajā kino festivālā atzīta par vienu no labākajām jaunajām aktrisēm.

“Es esmu šeit” ir vizuāli un emocionāli niansēts jaunas sievietes rakstura veidošanās portretējums, ko caurvij vientulības, vilšanās un atbildības uzņemšanās tēmas. Filma saņēmusi Berlīnes starptautiskā kinofestivāla jauniešu filmu konkursa programmas “Generation” kategorijas “14plus” galveno balvu – “Kristāla lāci”.

Renārs Vimba ir ieguvis humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās, režijas specialitātē Latvijas Kultūras akadēmijā, studējis arī Tallinā un Ņujorkā. “Es esmu šeit” ir režisora debija pilnmetrāžas kino.

Ieeja – bez maksas

 

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore