Turpinās ceļojums Pļaviņu pilsētas vēsturē

Publicēts: 
06.06.2017 - 11:45

2. jūnijā, Pļaviņu novada bibliotēkā notika kārtējais pilsētas vēsturei veltītais sarīkojums novadpētnieciskajā ciklā “Pļaviņu pilsētai 90”. Šoreiz – par pilsētas dzīvi un cilvēkiem 4. desmitgadē, laika posmā no 1957. gada līdz 1967. gadam. Aizvadīto gadu notikumus dokumentē fotogrāfijas, arī aculiecinieku stāsti. Kopīgo ieskatu bibliotēkas rīcībā esošo fotogrāfiju kolekcijā papildināja sarīkojuma dalībnieku atmiņas, komentāri un precizējumi.

Šis sarīkojums Pļaviņu novada bibliotēkai bija pirmais kā bibliotēkai, kura ar pašvaldības atbalstu nupat iesaistījusies UNESCO LNK “Stāstu bibliotēku” tīklā, apņemoties sekmēt vietējās vēstures saglabāšanu aculiecinieku stāstos. Arī Aiviekstes pagasta bibliotēka iesaistījusies šajā projektā un turpmāk aicinās kopā stāstniekus, aicinot dalīties atmiņās.

Ieskats fotogrāfijās par laika posmu no 1957. gada līdz 1967. gadam Pļaviņu pilsētas vēsturē fotogrāfijās bibliotēkas lapā portālā draugiem.lv

Ziņu sagatavoja: Ineta Grandāne, Pļaviņu novada bibliotēka