Pļaviņām - 90

Pļaviņām 90. Otrā diena - Brīvdabas kino vakars

28. jūnijs būs otrā Pļaviņu 90 gadu svinību diena. Svētku dalībnieki 23:00 aicināti uz Brīvdabas kino vakaru. Filmu vakaram izraudzīti divi latviešu kinodarbi: animācijas filma-mūzikls „Pavasaris Vārnu ielā” un jaunā latviešu filma „Svingeri”. Seanss notiks Daugavas ielas 50 pagalmā. Skatītāji aicināti ņemt līdzi pledus, lietusmēteļus un pārnēsājamās sēdvietas. Siltai un mājīgai vakara gaisotnei ikviens tiks cienāts ar Pļaviņu pļavu tēju.

Šonedēļ sākas Pļaviņu pilsētas 90 gadu jubilejas svinības

27. jūnijā sākas Pļaviņu 90 gadu jubilejai veltītā svētku nedēļa.  Kultūras un izklaides pasākumi notiks ik dienu līdz pat 1. jūlijam un noslēgsies ar koncertu “Pļaviņas rotā” un uguņošanu.

Pļaviņu deviņdesmitgadei veltīto notikumu cikls 27. jūnijā sāksies ar Gostiņu dienu. Gostiņos norisināsies Rīgas Ebreju kopienas pasākumi un nakts futbola spēle „Vienos vārtos”.

Pieteikšanās 1. jūlija svētku gājienam

Novada iedzīvotāji, uzņēmēji, NVO pārstāvji, iedzīvotāju grupas, struktūrvienību un iestāžu darbinieki aicināti piedalīties "Pļaviņām 90" svētku gājienā 1. jūlijā plkst. 11:00, tā apliecinot savu piederību Pļaviņu pilsētai

Lai gājiena norisi varētu laikus saplānot, lūdzam pieteikt savu dalību līdz 27.06.2017., sūtot e-pastu uz silga.stucka@plavinas.lv!

Gājiens sāksies pie Pļaviņu novada ģimnāzijas un pa Daugavas ielu dosies līdz Tradīciju laukumam.

Pļaviņās pīrāgu cepējus aicina sacensties konkursā

Par godu Pļaviņu 90. jubilejai, pīrāgu cepēji aicināti piedalīties konkursā “Protu pīrāgot Pļaviņās”.

Daugavas upes krastā mīt ļaudis, kuru ceptos pīrāgus, saldus un sāļus, izslavējuši malu malās. Konkursa ideja ir apzināt visus cilvēkus, kuri prot pīrāgot, ļaut dalīties ar savu veikumu un popularizēt pīrāgu cepšanas tradīcijas. Konkursā aicināti piedalīties gan pieredzes bagāti cepēji, gan iesācēji pīrāgu cepšanā.

Pļaviņām 90. 26. aprīļa pasākums

26. aprīlī, Pļaviņu novada kultūras centrā notika viens no Pļaviņu 90gadei veltītajiem pasākumiem – koncerts, ko bagātināja stāstījumi par Pļaviņu vēsturi. Svētkos piedalījās Pļaviņu novada ģimnāzijas audzēkņi un viesi no Jēkabpils pašvaldības.

Saturā bagātais koncerts bija ļoti uzrunājošs, priekšnesumi, stāstījums, svētku torte un laba vēlējumi vēl ilgi paliks pļaviņiešu atmiņā.

Jānis Spārniņš. Video: Roberts Laude

Latvijas Radio1 raidījums „Pēcpusdiena”

Ieskats "Latvijas Radio1" 18. aprīļa raidījumā „Pēcpusdiena”. Pļaviņās viesojās LR1 programmu vadītāja Daina Zalamane.

„Pļaviņu vārds Latvijā parasti izskan pavasarī, kad Daugavā pie Pļaviņām veidojas ledus sastrēgumi un daudzi brauc tos apskatīt. Šogad Pļaviņas atzīmē 90 gadu jubileju un dažādi mazpilsētas dzimšanas dienas pasākumi notiks gan nākamajā nedēļā, gan visas vasaras garumā. Vairāk stāsta Daina Zalamane.”

Apmeklē „Pļaviņām – 90” pasākumus, krāj zīmodziņus, laimē balvas!

Apmeklējot pasākumus, kas atzīmēti ar Pļaviņu 90 gadu jubilejas zīmi, apmeklētājiem būs iespēja iegūt savā īpašumā pasākumu kartītes (katrai kartītei ir savs unikālais Nr. un tajā būs jānorāda sava kontaktinformācija). Par katru apmeklēto pasākumu, kartītē tiks iespiests zīmogs. Visi dalībnieki, kuri sakrās 6 zīmogus līdz 30.06.2017., piedalīsies lielajā balvu izlozē svētku koncerta laikā 1. jūlijā.

Rīgas Saksofonu kvarteta un Kristīnes Gailītes koncerts "Sniega šūpulī"

2017. gada 3. martā Pļaviņu novada KC notiks viens no Pļaviņu 90 gadu jubilejas pasākumiem - Rīgas Saksofonu kvarteta un solistes Kristīnes Gailītes koncerts “Sniega šūpulī”. (Norises vieta var mainīties. Lūgums sekot informācijai.) Koncerta tematika ir ziema. Bet šī ziema nav skarba, dziļa un auksta, gluži pretēji, tā klausītājiem nes sirdsmieru un siltumu, un tās ir emocijas, pēc kādām klausītāji tiecas šajā laikā.

Novadpētniecisko sarīkojumu cikls “Pļaviņu pilsētai -90”

Pļaviņu pilsēta šogad svin 90.-to dzimšanas dienu. Lai to atzīmētu, Pļaviņu novada bibliotēka ir sagatavojusi novadpētniecisko sarīkojumu ciklu “Pļaviņu pilsētai – 90”. Visa gada garumā paredzēti 9 pasākumi, katrs no tiem veltīts vienai desmitgadei pilsētas vēsturē. Tiksimies katru mēnesi - mēneša pēdējā piektdienā, lai ieskatītos Pļaviņu pilsētas vēsturē – faktos, notikumos, atmiņās, fotogrāfijās. Nākošā tikšanās – 24. februārī.

Pļaviņu 90 gadu jubilejas atklāšanas Svētā Mise

Pļaviņu Romas katoļu baznīcā 8. janvārī ar svinīgo Svēto Misi un koncertu tika atklāts Pļaviņu pilsētas 90 gadu jubilejas gads. Misē priesteris Pēteris Alusiks uzsvēra, ka ir gandarīts par Pļaviņu novada pašvaldības atbalstu draudzei un aicināja ikvienu svinēt pilsētas svētkus! Paldies Valkas mūzikas skolas mūziķiem, īpaši bijušajai pļaviņietei Līgai Veinbergai (Avenai) un Kalsnavas vīru ansamblim, ko vada pļaviņiete Marita Vaivode, par dziļi izjusto muzicēšanu un skaistajām dziesmām.

Subscribe to RSS - Pļaviņām - 90