4., 5. un 6. klašu skolēnu karjeras atbalsta pasākums “No idejas līdz savam biznesam”

Publicēts: 
27.12.2019 - 11:30

12. decembrī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 4., 5. un 6. klašu skolēniem notika karjeras atbalsta pasākums - interaktīva lekcija ar praktisku nodarbību “No idejas līdz savam biznesam”.

Pasākumu vadīja SIA “BETOLLI” valdes priekšsēdētāja, uzņēmēja, sava zīmola radītāja Līga Krauze. Pasākuma pirmajā daļā skolēniem tika demonstrēts video rullītis par uzņēmuma tapšanu un prezentēta uzņēmuma interneta vide. Skolēni un lektore diskutēja par tēmām: uzņēmējdarbība, ražošana, zīmola izveide, kā arī uzņēmēja prasmju iegūšanu un attīstīšanu. Skolēnos tika rosināta diskusija par savas nākotnes profesijas izvēli. Lekcijas laikā skolēni uzzināja, kā radās uzņēmuma biznesa ideja, kā radies zīmola nosaukums, ko piedāvāja uzņēmums dibināšanas sākumā, ko piedāvā tagad, kad zīmols jau svinēs septīto pastāvēšanas gadadienu, kā SIA “BETOLLI” komandai rodas idejas jaunu produktu izstrādei un kādēļ uzņēmums koncentrējas uz personalizētu produktu ražošanu.

Pasākuma otrajā daļā, praktiski darbojoties, skolēni apguva šuvēja profesijas iemaņas. Katrs skolēns izgatavoja savu unikāla dizaina tauriņu. Skolēni uzzināja, ka pasaulē bagātākie šūšanas nozarē un veiksmīgākie dizaineri ir tieši vīrieši. Tika uzsvērta viņu veidotā produkta patiesā vērtība veikalā.

Noslēguma daļā notika diskusija par produkta cenas noteikšanu pārdošanai tirgū, par to, cik viegli vai grūti bija radīt šo produktu (pārdošanas cena ir 15 - 18 Eur), par kādu cenu viņi būtu gatavi to pārdot un kā dzīvē noderēs šuvēja prasmes.

Ingrīda Bērziņa

Pedagogs karjeras konsultants