Aicinām gatavoties Lielajai Talkai mūsu novadā un visā Latvijā

Publicēts: 
31.03.2021 - 15:00

Šogad visas Latvijas pašvaldības atbalsta Lielo Talku, kura notiks jau 24. aprīlī. Visi pašvaldību koordinatori ir gatavi darbam, lai informētu talkotājus par talkas norisi un talkošanas iespējām. Tāpat kā pērn, arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi - pašvaldības aicina visus, kuri vēlas un var talkot, aprīļa pēdējā sestdienā vienoties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā. Lai parūpētos par vidi, pasargājot arī sevi, organizatori aicina talkot individuāli – “solo” talkas, divatā – “duo” talkas vai vienas mājsaimniecības ietvaros – “ģimenes talkas”.

Pļaviņu novadā talciniekus par talkas maisu piešķiršanu (tikai talkotājiem, kuri talko sabiedriskās vietās) lūdzam sazināties ar domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ambaini (e-pasts: andris.ambainis@plavinas.lv, tālr. 25207555).

Lielās Talkas ietvaros Pļaviņās, Rīgas ielā 15a, SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” katlu mājas teritorijā, iepriekš vienojoties ar Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ambaini, no 6. aprīļa  līdz 7. maijam no Pļaviņu novada iedzīvotājiem tiks pieņemts nolietots šīferis. (Vēršam uzmanību, ka pēc noteiktā termiņa šīferis netiks pieņemts.)

Nolietoto sadzīves elektrotehniku Pļaviņu novada iedzīvotāji varēs nodot Pļaviņās, 1. maija ielā 2. Par elektrotehnikas nodošanu neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Andri Zepu, zvanot uz  tālr. 29163297.

Savukārt lielgabarīta atkritumus iedzīvotāji var nodod par samaksu, iepriekš sazinoties ar SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”, zvanot uz tālr. 65133060.

Visiem talkotājiem ir iespēja pieteikt savas talkas talkošanas tiešsaistes kartēs Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv sadaļā “Kartes”. Mājaslapā atrodamas trīs interaktīvās Lielās Talkas kartes, kurās var pieteikt savu labiekārtošanas vai atkritumu savākšanas talku:

  • “Lielās Talkas’21 karte” talkotāji aicināti pieteikt trīs veidu talkas – atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talkas: https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/;
  • “Solo Talkas’21 karte” savas talkas ir aicināti pieteikt tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, sakopt sev tuvo apkārtni. Tā ir iespēja individuālajiem talkotājiem pievienoties plašajam Latvijas talkotāju pulkam, lai kopīgi piedalītos pavasara sakopšanas darbos: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/;
  • “Piesārņoto vietu karte” Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja atzīmēt īpaši piesārņotas vietas savos novados un reģionos, tādā veidā norādot, kur sakopšanas darbi būtu īpaši nepieciešami: https://talkas.lv/piesarnoto-vietu-karte/.

Par Lielo talku: Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma jaunais Valsts prezidents Egils Levits. Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielaTalka2021 #Espiederunakotnei #sakopsavusetu

Lielās Talkas organizatoru un pašvaldības informāciju apkopoja
Jana Juste,
sabiedrisko attiecību speciāliste