Aizvadītas Mājas kafejnīcu dienas Vidusdaugavā

26.07.2021 - 18:00

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pļaviņu apkārtnē notika “Mājas kafejnīcu dienas”, kad saimniecību un viensētu pagalmi, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus, pārvērtās par kafejnīcām.

Gatavošanās process bija ilgs un pēcgarša ir salda. Milzīgs prieks par saimnieku Silvaru Dumpi un saimniecēm Agitu Lindenbergu un Kristīni Ginaiti, kuri bija gatavi pārvērst savu māju pagalmus par kafejnīcām, uzburt īpašu noskaņu un uzņemt tuvus un tālus viesus. Piedāvājums bija daudzveidīgs un interesants. Kafejnīcas pārsteidza ar patiesi pārdomātu ēdienkarti, bija padomāts ne vien par vēdera priekiem, bet arī izklaidēm.

“Karlīnas virtuvē” divu dienu garumā, apmeklētāji ne vien apskatīja dažādus eksotiskus dzīvniekus, bet arī baudīja dažādus ēdienus. Apmeklētāji sevišķi iecienīja uz ugunskura gatavoto plovu. Apskates saimniecībā varēja iegādāties suvenīrus un doties virtuālos piedzīvojumos sadarbībā ar “Jinns”.

“Kadiķītī”, baudot lauku mieru, varēja apskatīt vistas, trušus un kaziņas, izstaigāt laukakmeņu taku, izzīmēt latvju zīmes uz akmentiņiem, izzināt dažādu drogu un koku dziednieciskās īpašības un nobaudīt gardus ēdienus.

“Vizbuļu” pagalmā valdīja nemitīga rosība. Kafejnīca darbojās tikai vienu dienu un apmeklētāju skaits vairākkārt pārsteidza cerēto. Ēdājus priecēja gan mājas kafejnīcas pārdomātais noformējums, gan gardie ēdieni un izglītojoši humoristiskās izdarības.

No kafejnīcu rīkotājiem un viesiem bija dzirdams vien pozitīvs vērtējums. Ceram, ka šis kļūs par tradicionālu un ikgadēju pasākumu Aizkraukles novadā.

Pļaviņu apvienības pārvaldes

tūrisma attīstības speciāliste