Aizvadīts Pļaviņu pilsētas 24. čempionāts futbolā

Publicēts: 
14.09.2021 - 14:15

No šā gada 1. jūlija  līdz 19. septembrim Pļaviņu pilsētas Gostiņu stadionā norisinājās jau divdesmit ceturtais Pļaviņu pilsētas čempionāts futbolā.

Par čempionāta norisi stāsta tā galvenais tiesnesis un organizators - Pļaviņu pilsētas bērnu, jauniešu un pieaugušo futbola klubs “Dolomīts” valdes priekšsēdētājs, Sēlijas sporta skolas futbola treneris Imants Siliņš (citāts):

“Čempionāts noritēja salīdzinoši labi. Ar sportisko azartu nepietiek, vēl tomēr  spēlētājiem reizēm jāmāk savaldīties, jāievēro sportiskā ētika, sporta laukumā jāciena pretinieks un tiesnesis! Joprojām atgādinājums - visām komandām jāiepazīstas ar čempionāta reglamentu un disciplināro pielikumu, lai nenotiktu nepatīkami incidenti, jo cieš jau pirmkārt pašu komanda! Reizēm vērojama neizprotama attieksme par spēli komandās U-16, U-15.

No sešām komandām, četrām bija reālas iespējas cīnīties par medaļām. To arī parādīja spēles, kurās vadošās komandas guva uzvaras, rādot vienmērīgu un stabilu sniegumu līdz pat finālam.

Šis čempionāts ilga no 1. jūlija līdz 19. septembrim. Republikā pandēmijas vīrusa Covid-19 izsludinātās situācijas dēļ, apmēram trīs mēnešu garumā. Tas savukārt prasīja no dalībniekiem labu sagatavotību un gribasspēku to visu izturēt, saīsinātā laika posmā izspēlēt noteiktu spēļu daudzumu. Un arī šoreiz čempionāts bija īsti pilsētas futbola svētki, kas pielīdzinās arī Latvijas līgu čempionātiem futbolā. Nav liela māksla nospēlēt vai nostartēt kaut ko vienā dienā un tādējādi būt līderiem vai neveiksminiekiem, bet šeit tu parādi visu savu sagatavotību ierobežotam laika posmam, parādi sevi kā sagatavotu sportistu šādām spēlēm. Domāju, ka futbolistiem un arī līdzjutējiem šis ir labākais, interesantākais un arī azartiskākais pasākums Pļaviņu pilsētā. To apliecina arī uzmundrinošas atsauksmes no futbola līdzjutēju un interesentu puses, kuri atbalstīja savu izvēlēto komandu.

Maza piezīme par U-15 komandu. Tā komplektēta no 2006. dz.g. zēniem, kuriem šis čempionāts ir mācību-treniņu prakse un rezultāti ir tādi,  kādi ir, viņu iesistie, ielaistie vārti atspoguļojas tabulā, varēja jau būt labāks sniegums. Tas pats sakāms par U-16 komandu - pietrūkst stabilitātes.Tā ir sākuši visi mūsu pilsētas vadošie spēlētāji, tāpēc arī mūsu čempionāts ir diezgan augstā taktiski –tehniskajā līmenī, salīdzinoši ar citām vietām, novadiem. Mums ir laba bāze, spēlētāji, tiesneši. Tas arī piesaista citu novadu un pilsētu komandas. Tās labprāt brauc šeit un piedalās čempionāta spēlēs. Pēc viņu pašu teiktā, jādomā tikai par futbola spēli , pārējais viss ir - laba organizācija, viss izdomāts līdz pēdējam sīkumam par labu spēlētājiem! Šogad U-18 komanda jau trešo gadu izcīnīja 3. vietu, bet tā nāca daudz grūtāk, jo komandu bija grūtāk nokomplektēt, jo vairāki spēlētāji ignorēja savus komandas biedrus. Šogad Krustpils Komanda nenospēlēja čempionātu līdz galam, tādēļ neliela darvas karote kopējam līmenim”.

Ar čempionāta rezultātu tabulu, labākajiem spēlētājiem un statistiku aicinām iepazīties šeit.