Apmācības par komunikācijas etiķeti

Publicēts: 
13.06.2020 - 15:00

        9. jūnijā aizvadītas veiksmīgas apmācības, par kurām uzzinājām mūsu domes mājas lapā. Uz tām tika aicinātas nevalstiskās organizācijas (NVO). Apmācības organizēja Latvijas Pilsoniskā alianse. Šoreiz tās bija par tēmu ,,Komunikācijas etiķete e-vides dialogam " .Lektore bija biedrības ,,Meditācijas telpa" pārstāve Lolita Terēze Nicmane. Viņa ir praktizējoša mediatore, juriste ar zināšanām brīvprātīgā darba organizēšanā un projektu vadībā. 
         Apmācības notika tiešsaites platformā Zoom. Starp desmit to dalībniekiem  piedalījās arī mūsu novada NVO - sporta biedrība ,,Pļaviņu pļāvēji", kura ir arī Vidusdaugavas NVO resursu centra biedrorganizācija. 
         Apmācību laikā uzzinājām par klausīšanās un runāšanas komunikatīvajām prasmēm. Lektore runāja par dialoga ,,cilvēks-cilvēks" priekšrocībām un trūkumiem, par cieņpilnās saziņas aktualitāti. Par dialoga ,,cilvēks- e-vide- cilvēks" saglabāšanas nepieciešamību. Par e-komunikācijas etiķeti telefonsarunā, e-pastā, SMS, Skype, Zoom. Detalizētāk tika aplūkota saziņa pa tālruni un  e-pastu. Lekcija bija ar spilgtiem piemēriem,kas lika pasmaidīt. Katram mums ir taču gadījies gan zvanīt, gan atbildēt uz zvaniem pēc plkst. 20.00, kas ir tik nepieklājīgi! Arī man ir gadījies atbildēt uz zvanu, kura laikā jūtu, ka runātājs ir sācis ēst. Un cik nepieklājīgas ir sarunas pa telefonu par savām personīgajām lietām sabiedriskā vietā - transportā, izstādē u.tml. Dažreiz ir kauns  par to vien, ka esi gadījies būt tuvumā runātājam!
        Bija noderīgi atkārtot piemirstās lietas, kā arī vairāk uzzināt par labo toni dažādās attālinātās saziņas jomās, kuras izmantojam ikdienā attālinātā darba veikšanai. Kas parādās jauns, ir jāpieņem! Un, jo ātrāk, jo labāk! Mūžizglītībā šoreiz tā ir šī tiešsaites platforma Zoom. Nodarbības beigās uzdevām lektorei sev interesējošos jautājumus un saņēmām  minētās lekcijas prezentāciju.
         Paldies mūsu domei  par informāciju nevalstiskajām organizācijām, ko saņemam, arī par šīm minētajām apmācībām !
        

Biruta Irēna Osīte,
                  biedrība ,,Pļaviņu pļāvēji "