Aprīlis Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestādēs

Publicēts: 
20.04.2021 - 12:00

Pavasaris šogad untumains - te saule silda, te ass vējš, tomēr daba ir gatava plaukt un ziedēt. Pavasaris ienācis arī mūsu grupās. Lieldienu dekorus nomainīja pirmie pavasara ziedi - sniegpulksteņi, krokusi, tulpes, ko veidojām visdažādākajās tehnikās. Uz palodzēm iekārtotie “zaļumu dārzi” ir lielisks veids, kā paplašināt bērnu redzesloku un iegūt plašākas zināšanas par norisēm dabā. Kopā ar bērniem izdomājām ko stādīsim, ko iesēsim, ko gribam izaudzēt. Tad dienu no dienas vērojām kā augi aug, rūpējāmies par tiem un izzinājām, kas tiem nepieciešams, lai augtu. Bērni vēroja sīpolu, pupu, diļļu, paprikas, kartupeļu un puķu stādu dīgšanas un augšanas procesu - analizēja, mērīja, secināja, attīstot komunikācijas, sadarbības un mijiedarbības prasmes.

Iestājoties siltākam laikam, arī mūsu pastaigas kļuvušas garākas, āra vidē pavadītais laiks – ilgāks. Esam ne tikai pasīvi vērotāji, bet arī paši iesaistāmies vides sakārtošanā ap mums: rūpējamies par kārtību grupas laukumiņā, terasēs un iestādes teritorijā. Iestāde ”Bērziņš” savu teritoriju papildināja ar 7 dāvinātiem putnu būrīšiem, ko izvietoja un nu gaida atlidojam tajos jaunos saimniekus!  Ārā visas aktivitātes iegūst faktūru, nokrāsu, smaržu un skaņu. Kā pētnieki ar palielināmo stiklu vērojām kukaiņu rosību, priecājāmies par putniem, kas atgriežas un augiem, kas zaļo un plaukst. Sajutām pavasari ar visām maņām: ieklausījāmies putnu vīterošanā, saredzējām, sasmaržojām, sagaršojām, baudot dažādu koku sulu.

 

PII “Jumītis” ar filiālēm “Bērziņš”, “Zīļuks” metodiķe Dace Niedra