Bibliotēku darbība no 2021. gada 15. novembra ārkārtējās situācijas laikā

Publicēts: 
15.11.2021 - 14:30

Informējam, ka 2021. gada 11.novembrī ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 828 (prot. Nr. 74 50. §) ir pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9.oktobra rīkojumā Nr.720 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Ar šiem ir grozījumiem noteikts, ka no š. g. 15. novembra bibliotēkas atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē, ņemot vērā ar likumdošanu noteiktos nosacījumus bibliotēku darbībai.

Kas jāņem vērā bibliotēku apmeklētājiem?

 • Bibliotēkas apkalpo klātienē  lietotājus  “zaļajā režīmā” - tos, kuri var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu,
 • Bibliotēku lietotājiem bez sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta pieejami tikai attālināti bibliotēku pakalpojumi (3td e-Grāmatu bibliotēka, LNB Digitālā bibliotēka, telefoniskas konsultācijas; dokumentu un informācijas piegāde uz e-pastu),
 • Bibliotēku apmeklētājiem, ienākot bibliotēku telpās, obligāti jāveic  roku dezinfekcija;
 • Bibliotēku darbinieki regulē apmeklējumu plūsmu, lai nodrošinātu vienam bibliotēkas apmeklētājam 15 kvadrātmetrus, tāpēc vēlams savu apmeklējumu iepriekš pieteikt telefoniski vai e-pastā, kā arī pasūtīt grāmatas jau iepriekš e-katalogā vai telefoniski;
 • Ņemot vērā bibliotēku publiski pieejamo telpu kvadratūru, tiek noteikts maksimālais lietotāju skaits, kuri vienlaicīgi var atrasties bibliotēkā:

Pļaviņu bibliotēkā – 3 apmeklētāji,

Pļaviņu Bērnu bibliotēkā – 7 apmeklētāji,

Gostiņu bibliotēkā – 3 apmeklētāji,

Klintaines pagasta bibliotēkā – 1 apmeklētājs,

E. Prūsas Vietalvas pagasta bibliotēkā – 1 apmeklētājs.

 • Bērni vecumā līdz 12 gadiem bibliotēku apmeklē tikai kopā ar vecākiem, kuriem ir  sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
 • Bērni no 12 gadu vecuma, apmeklējot bibliotēku, uzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai testēšanas sertifikātu; vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu;
 • Ja Bērnu bibliotēkas lasītājam nav sadarbspējīga Covid -19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, lūdzam sazināties ar Bērnu bibliotēku (t. 26481385, 28670664), lai vienotos ar bibliotēku par individuālu apmeklējuma laiku;
 • Bērnu bibliotēkas lasītāji, kuriem nav iespējams saņemt pakalpojumus “zaļajā režīmā”, aicināti izmantot grāmatu nodošanas kasti (izvietota pie ieejas bibliotēkā), ja ir nepieciešams tikai nodot no bibliotēkas paņemtos žurnālus vai grāmatas;
 • Visiem bibliotēku apmeklētājiem obligāti jālieto sejas maskas (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam), kā arī atrodoties bibliotēku telpās, jāievēro savstarpēji divu metru distance;
 • Bibliotēkās, atbilstoši lietošanas noteikumiem, apkalpo tikai reģistrētus lietotājus;
 • Bibliotēkas neapkalpo apmeklētājus ar elpceļu saslimšanas pazīmēm, karantīnā vai pašizolācijā eošas personas, kā arī personas, kuras atsakās lietot maskas un roku dezinfekcijas līdzekļus, neskatoties, ka tiek uzrādīts sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

Neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt un konsultēties ar konkrēto bibliotēku, kuru ir plānots apmeklēt! Tāpat iesakām strīdīgās situācijās un  informācijas gūšanai izmantot Covid-19 oficiālo valsts tīmekļvietni https://covid19.gov.lv/, Covid-19 uzziņu tālruni 8345, Kultūras ministrijas tīmekļvietni https://www.km.gov.lv/lv/aktualais-par-covid-19 un konsultatīvos tālruņus 67330254 vai 29192298.

Informāciju sagatavoja:

Ineta Grandāne

Pļaviņu bibliotēkas direktore