Biedrība “Laime saimē” aicina ikvienu interesentu, kam Latvijas vēsture vai pilsēta Pļaviņas ir sirdī, piedalīties Latgales divīzijas štāba ēkas atjaunošanā

Publicēts: 
09.06.2021 - 11:45

Iepriekš informējām, ka 2020. gada 26. oktobrī tika parakstīts līgums starp Pļaviņu novada domi un biedrību “Laime Saimē” par Pļaviņu novada domei piederošā nekustamā īpašuma (nedzīvojamās ēkas Daugavas ielā 43, Pļaviņās, kā arī telpu ražošanas korpusā Daugavas ielā 45, Pļaviņās un zemes gabala daļu proporcionāli nodotajai ēkas platībai) nodošanu bezatlīdzības lietošanā  biedrībai “Laime Saimē” uz desmit gadiem.

Šo ēku 1913. gadā kā Stukmaņu liķiera fabiku būvēja grāfs Teodors Medems 1919.gadā to pārņēma P. Stučkas režīms, kur tas bija izveidojis arī cietumu. Pēc boļševiku padzīšanas, 1925.gadā ēku pārņēma Latvijas armija, kura tajā izvietoja Latgales divīzijas štābu. Šajā ēkā savu militāro karjeru izgāja 10 Latvijas armijas ģenerāļi un citi virsnieki. 1940.gadā ēku pārņēma Sarkanā armija. Pēckara gados tajā izvietojās skola, kā arī pašvaldība. Ap 1970.gadu ēku sāka izmantot ražošanas apvienība “Rīgas Apģērbs”(informācijas avots biedrības “Laime saimē”FB konts).

Vēsturiskajā namā biedrība plāno izvietot dažādas ekspozīcijas, pie kuru sagatavošanas jau tiek  rūpīgi strādāts, kā arī konferenču - mācību zāles un sabiedrisko aktivitāšu telpas.

Biedrības “Laime Saimē” valdes priekšsēdētājs A. Zeps stāsta, ka ekspozīcijas plānots veidot par Pļaviņu novada ievērojamām personībām sportā, mākslā, uzņēmējdarbībā un citās jomās. Biedrības iecerē ir arī Daugavas muzeja izveide, bet primāri biedrība plāno veikt nepieciešamos ārkārtas remontdarbus, lai ēku pamazām varētu sākt “apdzīvot”. Jāveic gan jumta remonts, gan jānovērš bojājumi ēkas sienās. Plānots atjaunot arī nama vēsturiskās durvis un balkonu.

Biedrība aktīvi strādā pie jautājumiem par finansējuma piesaisti.

Vēsturiskā nama atdzimšanas procesā biedrība “Laime saimē” aicina piedalīties ikvienu interesentu, kam Latvijas vēsture vai pilsēta Pļaviņas ir sirdī, iegādājoties ziedojuma zīmes, kuru autors ir biedrības biedrs - latviešu tēlnieks un grafikas dizaineris Jānis Strupulis,. un sniedzot savu finansiālo atbalstu Latgales divīzijas štāba ēkas atjaunošanā. Ziedojumu var veikt ieskaitot ziedojumu biedrības kontā vai personīgi nododot biedrībai. Ziedojuma zīmes var saņemt gan Pļaviņās, gan Rīgā. Sīkākai informācijai lūdzam sazināties ar biedrību rakstot uz epastu biedriba@laimesaime.lv vai telefoniski (tel. Nr. 29163297 -Andris Zeps).

 

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Rasa Siliņa