Biedrība “Pļaviņu pļāvēji” noskaidro labākos pļāvējus novadā

Publicēts: 
07.07.2020 - 14:00

Šogad biedrībai "Pļaviņu pļāvēji" aprit 10 gadi, bet pļaušanas sacensības norisinās jau 20 gadu garumā. Biedrības galvenais mērķis, organizējot šīs sacensības, ir senču tradīcijas – pļaušanas ar rokas izkapti saglabāšana un attīstīšana.

Sacensību dienā jau no paša rīta lija lietus. Pļava bija pielijusi, zāle jau veldrē - pļaut bija grūti, varbūt kādu tas arī atbaidīja, bet pļāvēji šīs grūtības pārvarēja. Liels prieks par tiem, kas piedalījās sacensībās pirmo reizi - tādu bija daudz.

Individuālie sacensību rezultāti pa vecuma grupām:

Jaunieši līdz 18:

 1. Rūdis Ruciņš – Vējiņš;
 2. Adrians Potapovs;
 3. Dāvis Reiznieks.

Jaunietes līdz 18:

 1. Kristīne Lindernberga;
 2. Linda Djubina;
 3. Laura Mironova.

Bērni līdz 13:

 1. Kārlis Linderbergs;
 2. Roberts Reiznieks.

Dāmas 19 - 49:

 1. Kristīne Siņica

Kungi 19 – 49:

 1. Gints Kapteinis;
 2. Kaspars Pavlovs;
 3. Normunds Reiznieks;
 4. Jānis Norvaišs;
 5. Jevgēnijs Jurkevičs.

Dāmas 50 – 64:

 1. Sarmīte Norvaiša;
 2. Daina Pavlova;
 3. Agita Linderberga;
 4. Zenta Glode;
 5. Nelda Heidule.

Kungi 50 – 64:

 1. Aivars Ļaksa;
 2. Aleksandrs Ličakovs;
 3. Mihails Maškovs;
 4. Didzis Linderbergs;
 5. Aivars Siņica.

Dāmas 65 – 75:

 1. Mārīte Siņica;
 2. Aina Larionova;
 3. Skaidrīte Bērziņa.

Kungi 65 – 74:

 1. Ivans Burikins;
 2. Jānis Spārniņš;
 3. Voldemārs Siders.

Seniori (dāmas):

 1. Ieva Purviņa;
 2. Alma Reizniece.

Seniori (kungi):

 1. Pēteris Loktors;
 2. Vilnis Mironovs.

 

Uz vietas izveidotajās stafetēs kungiem pirmā vieta vīru komandai un otrā vieta jauniešu komandai. Dāmu konkurencē uzvarēja komanda “Rudzupuķe”. Kopvērtējumā kausa izcīņā, vērtējot četrus labākos rezultātus, uzvarēja Aiviekstes pagasts, otrajā vietā ierindojās Vietalvas pagasts un trešo vietu ieguva Pļaviņu pilsēta. Žēl, ka šoreiz nepiedalījās neviens pārstāvis no Klintaines pagasta. Vislabāk pārstāvētā ģimene – Linderbergi.

Sacensību dalībniekus priecēja folkloras kopa “Āre”. Svētku sajūtu radīja Andreja Reiznieka atskaņotā mūzika. Par pasākuma neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi uz ugunskura vārītā skābeņu zupa. Liels paldies Almai Reizniecei no visiem dalībniekiem, zupa bija ļoti garda! Lielu darbu paveica mūsu biedrības izkapšu meistars – Jānis Pavlovs.

Paldies visiem mūsu atbalstītājiem, īpaši Elitai Kaņepējai par sadarbību, atbalstu un sapratni. Pasākums notika ar Pļaviņu novada domes atbalstu.

 

Biedrība “Pļaviņu pļāvēji”