Biedrība “Pļaviņu pļāvēji” saņem balvu Zemgales reģiona konkursā

Publicēts: 
11.03.2020 - 09:45

7. martā Bauskas novada Īslīces kultūras namā notika projektu konkursa “Sabiedrība ar dvēseli-Latvija” noslēguma pasākums. 2019. gadā 42. pašvaldībās tika īstenoti 463 projekti vides veidošanā un sakārtošanā. No Zemgales Plānošanas reģiona piedalījās 12 novadi, biedrību “Pļaviņu pļāvēji" pārstāvēja Sarmīte Norvaiša, Vilnis Mironovs, Daina Pavlova, Jānis Pavlovs, Biruta Irēna Osīte.

Noslēguma pasākuma dalībniekus sveica Latvijas Pašvaldību Savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, VARAM Reģionālās politikas departamenta Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vecākā eksperte Veronika Jurča, Latvijas Pašvaldību apvienības apvienība “Sabiedrība ar dvēseli-Latvija " valdes priekšsēdētājas vietniece Cilda Purgaile, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Īslīces pagasta pārvaldniece Sandra Ķisele.

Par 2019. gada Latvijā labāko tika atzīts Krāslavas novada „Laimes muzeja atbalstītāju grupas” projekts „Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā”, saņemot naudas balvu 1000 euro vērtībā.

1. vietas diplomus saņēma atsevišķi piecu reģionu (Latgale, Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Pierīga) pārstāvji. Pieci 1. vietas ieguvēji, no katra reģiona saņēma naudas balvu 500 euro vērtībā; pieci 2. vietas ieguvēji - naudas balvu 250 euro vērtībā; pieci 3. vietas ieguvēji - naudas balvu 100 euro vērtībā.

“Pļaviņu pļāvēju" projektu “Darbojamies kopā Pļaviņu nākotnei" pārliecinoši prezentēja valdes priekšsēdētāja Sarmīte Norvaiša. Biedrība, kura šogad atzīmēs savas darbības desmitgadi, ieguva 3. vietu Zemgales reģionā.

Konkursa ietvaros īstenoti mazie projekti, taču tie ir radījuši tik brīnumainas pārvērtības, pozitīvas emocijas, sirsnību, prieku, entuziasma pilnu darbošanos! Konkurss notika jau 14. reizi! Ar sajūsmu klausījāmies prezentācijās par pastaigu takām, atpūtas vietām, “grāmatu mājām uz kājas", novada pusmaratonu, topošo kadetu skolu, jauniešu dienām u.c. Tie ir projekti, kuri sekmējuši kopības un piederības sajūtu savam dzimtajam novadam, skaistākai dzīvei un labākai videi. Tie ir projekti, ko ģenerējuši Latvijas iedzīvotāji, atbalstījušas pašvaldības un tie veidoti ar vēlmi stiprināt savu pašvaldību, kā arī valsti. Lauku teritorijās palicis tik maz cilvēku! Tās iedzīvotāju grupas, kas izveidojas, vēlas darīt, jo redz, kas jāturpina, jālabo, jālieto, jāuztur...Tie ir cilvēki, kuri grib darīt, lai mūsu Latvija ir skaistāka.

Tika izteikta pateicība visiem projektu dalībniekiem, ideju autoriem un visām pašvaldībām par sadarbību un atbalstu. Izskanēja novēlējums arī turpmāk būt aktīviem un līdzdarboties sava novada sakopšanā, veidojot to labām emocijām un atmiņām piepildītu.

Brīnišķīgu koncertu sniedza vietējie amatiermākslinieki - Īslīces kultūras nama bērnu vokālā grupa „Sapnītis” un Īslīces jauniešu deju kolektīvs „Līdums”.

Noslēgumā tika dota iespēja nesteidzīgi iepazīt gandrīz jau restaurēto Bauskas pili. Tā atrodas Bauskas pilsētas teritorijā, gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas  un Mēmeles upēm, netālu no vietas, kur sākas Lielupe. Izstaigājām divas atšķirīgā laikā celtās celtnes, savstarpēji saistītās daļas - Livonijas ordeņa cietoksni un pirmo Kurzemes hercogu Ketleru rezidenci, apskatījām tematiskās izstādes. Apstājamies pie pieminekļa Latvijas brīvības cīņās kritušajiem un veselām trim piemiņas stēlām ar visu  novada teritorijā dzimušo Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdiem.

Nākamgad šī tik vajadzīgā konkursa noslēgums norisināsies Latgalē, Krāslavas novadā.

Biruta Irēna Osīte
foto - Gundars Kaminskis