Biedrības "Pļaviņu pļāvēji" pārstāvjiem jauna un vērtīga pieredze

Publicēts: 
22.05.2020 - 13:15

Arī valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā novada nevalstiskajās organizācijās turpinās aktīvs darbs.

Pieredzē ar lasītājiem dalās biedrības "Pļaviņu pļāvēji" pārstāve Biruta Irēna Osīte:

"Radošās  domāšanas  metodes  praktiskiem  risinājumiem.
      12. maijā Latvijas Pilsoniskā alianse organizēja apmācības nevalstiskajām organizācijām (NVO). Arī Vidusdaugavas NVO centra biedrorganizācija - "Pļaviņu pļāvēji" saņēma uzaicinājumu  apmācībām par tēmu “Radošās domāšanas metodes praktiskiem risinājumiem". Nolēmu tajās piedalīties, vēl jo vairāk tāpēc, ka reiz jau biju klausījusies biedrības “ZINIS” pārstāves Vitas Brakovskas interesantu lekciju. Un arī šoreiz viņa nelika vilties! 
        Četrpadsmit NVO klausītāji, kas piedalījās šajās apmācībās, varēja iepazīties ar dažādām metodēm, kā sevī attīstīt radošumu. Vita Brakovska mums stāstīja par to, kā spēt rast inovatīvus risinājumus ierastiem notikumiem un situācijām. Mums katram ir savas zināšanas, prasmes un spējas. Lektore stāstīja par to attīstīšanu un "likšanu lietā". Mani uzrunāja piemērs par kādu deviņdesmitgadnieci - sākt lielā vecumā zīmēt savā Čehijas ciematiņā, piesaistot ar to  daudzas tūristu  grupas un padarot to tādējādi  populāru savā valstī. Un cik interesanti, cita radoša personība - mūsu pašu dzejnieks O. Vācietis, jau sen sastādīja šodien tik populāro pirkumu sarakstu, ko uzdeva pirkt savai sievai! Tas tika uzrakstīts dzejas rindās! Ļoti interesants bija radoša risinājuma ieteikums ikgadējās biedru kopsapulces norisei. Pamācošs jebkura pasākuma izvērtējums. Lektore minēja piemērus radošiem risinājumiem NVO praktiskajā darbā - ekskursijai, semināram, projektam, vasaras nometnei, NVO tīklošanos u.c. Apmācības sasniedza savu mērķi - tās palīdzēja klausītājiem gan stiprināt savas nevalstiskās organizācijas darbu, gan noderēs katram individuāli. Divas apmācību stundas paskrēja nemanot! Vēl tikai piebildīšu, ka sakarā ar COVID-19 apmācības notika ne kā parasti, bet pie sava portatīvā datora mājās! Šoreiz tās bija ZOOM platformā. Tā man arī bija jauna, ļoti interesanta pieredze. Paldies mūsu  NVO centram par šo doto iespēju - tās biedrorganizācijām, viņu  mūžizglītībai!"