Jaunas grāmatas Pļaviņu novada bibliotēkās

Publicēts: 
04.02.2021 - 17:15

Šogad dabā iestājies līdzsvars, ļaujot izbaudīt patiesu ziemu – baltu un spirdzinošu. Kas gan var vairāk iepriecināt ziemas vakaros kā laba grāmata, sveces gaisīgais aromāts un smaržīgas, karstas tējas krūze.

Uzsākot jauno gadu, arī Pļaviņu novada bibliotēkas, rūpējoties par lasītājiem, iegādājušās jaunas grāmatas.  Plašs jauno grāmatu klāstu (72 nosaukumi) tiek piedāvāts Pļaviņu novada bibliotēkā: ikviens atradīs sev interesējošo lasāmvielu. Piedāvājumā – romantika, noslēpumi, kriminālromāni, vēsturi izzinoši darbi, psiholoģijas, dārzkopības padomu grāmatas. Nedaudz ielūkosimies jaunajās grāmatās, kuras aizraus lasītāju ar sižetu, uz brīdi liks iejusties citās pasaulēs, gadsimtos, likteņos...

Gada nogalē tapusi jauna grāmatu sērija Latvijas vēstures mīti un versijas (izdevniecība Aminori) , žurnālista Māra Zandera polemiskas sarunas ar profesionāliem vēsturniekiem par Latvijas vēsturē strīdīgām un maz apskatītām tēmām. Sērijā izdotas  un mūsu bibliotēkas lasītājiem pieejamas J. Siliņa, M. Zandera “Ķēpīgā tēma. Latvieši-boļševiku balsts?” un G. Apala, M. Zandera “Latvieši, vācbaltieši un Krievija.”

Latvijā klajā nākušas  pirmās trīs grāmatas no inovatīvās sērijas "The Big Idea" (Apgāds "Mansards"): Š. Fena “Vai mākslīgais intelekts mūs aizvietos?”,Dž. Šīters “Vai medicīna mums joprojām nāk par labu?” un S. Hainsa “Vai dzimte ir plūstoša?”. Tās piedāvā svaigu skatījumu uz fundamentāli nozīmīgām idejām, kas spēlē būtisku lomu mūsdienu pasaules un cilvēku dzīvē.

Lasītāju interesi noteikti piesaistīs jauna latviešu oriģinālliteratūras grāmatu sērija “Es esmu…” (Dienas Grāmata). Šīs sērijas pirmās grāmatas iznāca aizvadītajā gadā. Sērijā būs lasāmi 24 autoru – 12 rakstnieku un 12 literatūrzinātnieku , paralēli radīti autonomi darbi par kādu no 12 latviešu literatūras klasiķiem. Pagājušajā gadā pie lasītājiem nonāca romāni par Ivandi Kaiju un Jāni Ziemeļnieku. Lasītājus gaida jaunie sērijas romāni: Laimas Kotas “Cilvēks ar zilo putnu” (par Anšalvu Eglīti) un Andra Akmentiņa “Meklējot Ezeriņu”(par Jāni Ezeriņu), pieejami arī Pļaviņu novada bibliotēkā.

Oriģinālliteratūras jauno grāmatu klāsts ir ļoti plašs. Sērijā “Dzejas teātris” iznākusi grāmata ''Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!'', kurā skatītāju iemīļotā aktrise Olga Dreģe, ar dzejas starpniecību ļauj ielūkoties sev tuvajā dzejas pasaulē. Savukārt, Dzintra Žuravska, Dainis Deigelis un jaunais dzejnieks Ivars Šteinbergs piedāvā jaunus dzejoļu krājumus dzejas draugiem.

“Vakara romāna” cienītājiem -  Madaras Fridrihsones, Monikas Zīles un Daces Judinas  jaunākie darbi.

 Fantāzijas žanrā sevi pieteikusi jauna latviešu autore Džeina Šteinberga ar debijas romānu “Lasītāja”. Autore saka: “Es mēģināju prognozēt, kas notiktu tajā brīdī, ja mēs mēģinātu attīstīt mākslīgo intelektu nevis kā mākslīgo intelektu, bet apvienot to ar cilvēka fizioloģiskajām, bioloģiskajām iespējām…”

Kriminālromānu cienītājus gaida gan pašmāju rakstnieču Ingunas Dimantes, Franciskas Ermleres, Rolandas Bulas, Annas Burgas, gan ārzemju autoru, kā Karas Hanteres, Emēlijas Šepas, Irsas Sigurdardotiras jaunie romāni.

Romantikas, piedzīvojumu, spriedzes cienītājus aizraus lasītāju iecienīto Šarlotes Linkas, Kamillas Lekbergas, Džūdas Devero, Kārenas Vaitas un citu autoru bibliotēkas jaunieguvumi.

            Plaša izvēle lasītājiem ir arī nozaru literatūras iepirkumā. Pašreizējā situācijā lasītājiem piedāvājam teologa un psihologa Induļa Paiča “Klātbūtne”- kas ir pandēmijas pirmā viļņa dienasgrāmata. Grāmatā apkopotas pārdomas, ar ko autors dalījās savās ikvakara sarunās tiešsaistē par garīgām, psiholoģiskām un eksistenciālām tēmām - dzīva liecība tam, cik liels spēks ir cilvēku kopības – klātbūtnes – sajūtai un savstarpējam atbalstam.  Ceļvedis krīzes pārvarēšanā varētu būt Lorensa Frīmena un Jura Rubeņa jaunā grāmata “Krīzes iespējas.” Iznākusi tautā iemīļotā profesora Anatolija Danilāna recepšu un ieteikumu grāmata “Dakteris ar dakšiņu.”

            Pavisam drīz, nemanot pienāks pavasaris. Sāksies rosība dārzos. Un tāpēc arī šajā jomā lasītājiem piedāvājam jaunus izdevumus, kā Antras Balodes “Lilijas dabā un dārzā” un Māras Skrīveles “Es mācos augļkopību.”

Inese Prisjolkova  savā jaunajā grāmatā “Viegli un ar mīlestību” dalās pieredzē un atziņās par mūžseno tēmu - svara zaudēšanu.

Bibliotēka iegādājusies arī trešo sējumu Vitolda Mašnovska enciklopēdiskajam izdevumam “Muižas Latvijā: vēsture, arhitektūra, māksla” (Ķ-M).

            Tas ir pavisam neliels ieskats jauno grāmatu piedāvājumā. Sajūtas par labi pavadītu laiku ar labu grāmatu, ikdienu dara krāsaināku, priecīgāku un sirsnīgāku. Izmantojiet  iespēju radīt sev svētkus! Aicinām iepazīt un lasīt jaunās grāmatas novada bibliotēkās!! Gaidīsim ikvienu!

Ar visām jaunajām grāmatām var iepazīties šeit  vai arī apskatīt un pasūtīt Bibliotēkas e-katalogā: https://aizkraukle.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

 

Iveta Gureviča, Pļaviņu novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre