JIC “Ideja” jaunieši šķiro atkritumus

Publicēts: 
13.02.2019 - 16:45

Atkritumu šķirošana ir svarīga komponente ekoloģiskākas vides saglabāšanai un apglabājamo atkritumu daudzumu samazināšanai poligonos. JIC "Ideja" jaunieši apzinās cik globāla problēma tā ir, tāpēc janvāra mēneša laikā izveidoja atkritumu šķirošanas punktu plastmasai un metālam, dodot "otro elpu" nolietotai kumodei. Tālāk šķirotie atkritumi nonāk attiecīgajos pilsētas atkritumu šķirošanas konteineros. Ņemot vērā to, ka Latvijā atkritumu šķirošanas un pārstrādes dati, lai arī kāp, tomēr ir vieni no zemākajiem starp ES valstīm, līdz ar to ir svarīgi izglītot sabiedrību par katra indivīda pienesumu vides saglabāšanai, atkritumus pārvēršot par vērtīgām otrreizējām izejvielām, kas ir izmantojamas atkārtoti jau izstrādājumu pagatavošanā; kā arī parādot savu attieksmi par planētas nākotni, lai zaļi dzīvot spētu arī tālākās paaudzes! Sāksim ar sevi! Šķirosim!

Informāciju sagatavoja:

Sergejs Nikaļuks

JIC “Ideja” vadītājs