Latvijas dzimtsarakstu sistēmai - 100

Publicēts: 
15.02.2021 - 18:00

1921. gada 18. februārī  Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu "Par civilstāvokļa aktu reģistrāciju", kas noteica, ka par šo jomu ir atbildīga valsts, un Latvijā pakāpeniski darbību uzsāka Dzimtsarakstu nodaļas.

Pļaviņās dzimtsarakstu nodaļa savu darbību sāka - 1922.gada jūnijā-  kā Pļaviņu miesta dzimtsarakstu nodaļa.

Ceturtdien, 18. februārī, Latvijas dzimtsarakstu sistēmai apritēs simt gadu un notiks Latvijas dzimtsarakstu simtgadei veltīts tiešsaistes dievkalpojums no Rīgas Doma baznīcas – tajā Tieslietu ministrija godinās dzimtsarakstu sistēmas darbiniekus. Dievkalpojuma tiešraidi 2021. gada 18. februārī plkst. 16.00 Tieslietu ministrijas Youtube kanālā https://youtu.be/ZIsb8Oh8HWU aicināti vērot visi interesanti, bet īpaši, esošie un bijušie Dzimtsarakstu sistēmas darbinieki.

 

Informāciju sagatavoja Vija Liepiņa,

Pļaviņu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja