Latvijas Neatkarības dienas svinības pirmsskolā

Publicēts: 
30.04.2021 - 17:00

“Skaista mana tēvu zeme,

Pār visām zemītēm;

I smildziņa ziedēja

Sidraba ziediem.”

(latv.t.dz.)

Baltā galdauta svētki par  tradīciju kļuvuši arī mūsu novada bērnudārzos. Cieņu, patriotismu un lepnumu par savu zemi audzinām bērniem jau pirmsskolas vecumā. 30.aprīlī, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, klājām baltu galdautu kā pašapziņas, lepnuma un visus vienojošo simbolu. Pirmsskolas izglītības iestādē  “Jumītis” svētkus ievadījām  ar īsu, bet sirsnīgu un svinīgu brīdi, lai pārrunātu par šīs dienas nozīmīgumu,  un ieskandinājām ar  dejām par prieku sev pašiem un mūsu Latvijai. Grupu nojumēs klājām svētku galdu, lai baudītu spēka maizi ar medu un tēju no savas mīļākās krūzes. Jāteic, ka ārā svētku mielasts visiem garšoja lieliski!

‘Zīļukā” saistībā ar gaidāmajiem svētkiem pārrunājām par to, ka dzīvojam Latvijā, ka tā ir mūsu zeme un 4. maijā mūsu zeme svin svētkus. Mums ļoti patīk Latvijas daba, īpaši tagad - pavasarī, ne tikai tad, kad spīd saule, bet arī tad, kad līst lietus. Pēc pavasara lietutiņa izbaudīšanas pagalmā devāmies telpās, lai spēlētu latviešu tautas rotaļas, pulcētos kopā, lai cienātos ar spēka maizi.

PII “Bērziņš” kolektīvs Latvijas Neatkarības dienu sagaidīja ar baltām domām un baltiem darbiem. 30. aprīļa rītā, kad pār mūsu galvām bija savilkušies pelēki lietus mākoņi, bērni ņēma draugus pie rokas un devās svinēt brīvās Latvijas otro dzimšanas dienu. Ārā viņus sagaidīja Laimes māte un Sprīdītis, kurš bija nolēmis doties plašajā pasaulē laimi meklēt. Kopīgi dziedot, dejojot un ejot rotaļās bērni pārliecināja Sprīdīti, ka Latvija ir visskaistākā vieta pasaulē un savās mājās mēs esam laimīgi.

Svētku otro daļu bērni svinēja mūzikas zālē. Te Laimes māte un Sprīdītis klāja svētku galdu ar baltu galdautu un cienāja bērnus ar rudzu maizi, medu un pienu, aicinot katru grupu atsevišķi. Jaunākos  bērnus Laimes māte un Sprīdītis apciemoja grupiņās, vēlot visiem priecīgus svētkus.

 Vēlam visiem skaistus svētku brīžus ģimenes lokā un mūsu Latvijai ilgu mūžu!

 

Informāciju apkopoja PII “ Jumītis”  ar filiālēm “ Bērziņš” un “ Zīļuks” metodiķe Dace Niedra