Lielās Talkas gaitai varēs sekot līdzi Latvijas Radio 2

Publicēts: 
20.04.2021 - 15:15

No 19. līdz 24. aprīlim Latvijas Radio 2 skanēs intervijas un tiešraides no Lielās Talkas vietām visā Latvijā. Katru darba dienu notiks sazvanīšanās ar talciniekiem no kāda novada, bet 24. aprīlī Latvijas Radio 2 dos startu Lielajai Talkai ar dziesmu un Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu. Visas dienas garumā skanēs īpaša – talciniekiem veltīta programma. Talkas dalībnieki var piedalīties arī Latvijas Radio 2 rīkotajā Talkas Modes nedēļā, lai kļūtu par īpašu talkas modes ikonu.

„Arī šogad Lielā talka būs citāda, bet ne mazāk nozīmīga. Tā kā talcinieki darbosies mazās grupās un ievēros piesardzību, tad Latvijas Radio 2 talkas rosībā vienos ne tikai reģionus, bet arī kaimiņus. Lai diena būtu izdevusies, mēs gādāsim par labu noskaņu un optimismu, kā arī ziņosim par jaunākajiem notikumiem un atradumiem, statistiku un kurioziem,” teica Latvijas Radio 2 galvenā redaktore Baiba Palkavniece.

Katru darbdienu plkst. 17.45 skanēs „Lielās Talkas dienasgrāmata”, kurā talkas organizatori no Latvijas reģioniem pastāstīs par savām talkošanas vietām - 19.aprīlī no Penkules pagasta, 20. aprīlī - Abavas pagasta, 21 .aprīlī - Valmieras, 22. aprīlī – Raiskuma pagasta, 23. aprīlī – Dobeles.

Lai Lielā Talka Latvijā aizritētu jautri, krāsaini un stilīgi, Latvijas Radio 2 rīko Talkas modes nedēļu. Tās laikā dalībnieki aicināti demonstrēt savu īpašo talkošanas apģērbu un fotogrāfijas nosūtīt epastā: talka@lr2.lv. Jaunāko talkas modi varēs redzēt Latvijas Radio 2 Facebook lapā.

24. aprīlī Lielā Talkas diena tiks atklāta plkst. 9.00, kad talcinieki visā Latvijā tiks aicināti vienoties kopīgā dziesmā un savu novēlējumu teiks Valsts prezidents Egils Levits. Dienas garumā par talkas rosību stāstīs tās dalībnieki un „Lielās Talkas” vadītāja Vita Jaunzeme, kā arī skanēs muzikāla programma no klausītāju izvēlētājām talkošanas dziesmām. Noslēgumā, plkst.17.05 raidījumā „Nākotnes pietura” notiks saruna ar vides zinātnieku Juri Burlakovu, kurš pastāstīs par inovatīvu atkritumu apsaimniekošanu.

Latvijas Radio

 

Talkosim arī Pļaviņu novadā!

Talciniekus par talkas maisu piešķiršanu (tikai talkotājiem, kuri talko sabiedriskās vietās) lūdzam sazināties ar domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ambaini (e-pasts: andris.ambainis@plavinas.lv, tālr. 25207555).

Lielās Talkas ietvaros Pļaviņās, Rīgas ielā 15a, SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” katlu mājas teritorijā, iepriekš vienojoties ar Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ambaini, no 6. aprīļa  līdz 7. maijam no Pļaviņu novada iedzīvotājiem tiks pieņemts nolietots šīferis. (Vēršam uzmanību, ka pēc noteiktā termiņa šīferis netiks pieņemts.)

Nolietoto sadzīves elektrotehniku Pļaviņu novada iedzīvotāji varēs nodot Pļaviņās, 1. maija ielā 2. Par elektrotehnikas nodošanu neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Andri Zepu, zvanot uz  tālr. 29163297.

Savukārt lielgabarīta atkritumus iedzīvotāji var nodod par samaksu, iepriekš sazinoties ar SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”, zvanot uz tālr. 65133060.