Lieldrukas un audio grāmatas Pļaviņu bibliotēkā

Publicēts: 
08.10.2021 - 08:00

Pļaviņu bibliotēka no Latvijas Neredzīgo bibliotēkas oktobrī saņēma jau sesto audio un lieldrukas grāmatu sūtījumu lasītājiem ar redzes problēmām. Sadarbību uzsākām 2021. gada sākumā un interese par šo pakalpojumu bibliotēkā arvien aug. Lasītāji ar nepacietību gaida katru jaunu piedāvājumu.

Šajā sūtījumā mūsu lasītājiem piedāvāsim sešas lieldrukas un piecas audio grāmatas. Lauras Vinogradovas romāns “Upe” (2020), kas saņēmusi Eiropas Savienības gada balvu literatūrā, stāsta par Rutes mantoto tēva lauku māju pie upes, kur viņa mēģina paslēpties no pilsētas, cilvēkiem un arī no sevis. Tēvu viņa nekad nav pazinusi, taču pārlieku labi pazīst sāpes par skaudro bērnību un pirms desmit gadiem pazudušo māsu, pazīst neiederības izjūtu un tukšumu sirdī. Vai upe viņai palīdzēs atrast pašai sevi, savu dzīvi?

Latvijas Literatūras gada balvas laureātes Janas Egles stāstu krājumā "Dzimšanas diena"(2020) var lasīt astoņus stāstus par sievietes dzīvi ikdienas ritumā atšķirīgos dzīves posmos un dažādu apstākļu ietekmē. Stāsti par ilgām un zaudējumiem, par vērtībām, alkām, vientulību, bailēm no nāves, pieķeršanos, mīlestību – kā tās transformējas mūža gaitā, kā ietekmē sievietes dzīves ceļu.

 Maija Krekle “Mīlestības skartie” (2010). Krājumā apkopoti 27 biogrāfiski stāsti, kuros īsi un koncentrēti izstāstīts kāda mīlas pāra (vai trijstūra) piedzīvotais. Stāsti kārtoti hronoloģiski, sākot ar Krišjāni Baronu un beidzot ar Regīnu Ezeru. Daļai aprakstīto  mīlas stāsti ir plaši tiražēti - Austra Skujiņa, Mirdza Ķempe, Jānis Sudrabkalns, kā arī mazāk zināmie  Linarda Laicena, Teodora Reitera, Jāņa Mediņa privātās dzīves līkloči. 

Piedāvājam arī Dzintara Tilaka fantastikai pietuvinātus stāstus “Laika atkārtojums”(2013) un stāstu “Čomiņš” (2016) - par vienkāršu kaķi un viņa neparasto ceļojumu. Un vēl šis stāsts ir par mājām, par māju sajūtu, kas mums katram ir ļoti svarīga, arī kaķim.

Armēņu izcelsmes autores Narinē Abgarjanas romāns “No debesīm nokrita trīs āboli” (2018) aizvedīs lasītāju uz Maranas ciemu Armēnijā, Maniškara kalna virsotnē, – ciemu, kas tik nošķirts no ārpasaules, ka tajā tikai reizi nedēļā, grūti pūzdams, uzraušas pastnieks, kāzu vai citu godu gadījumā – priesteris, bet citādi XX gadsimts šķiet piemirsis šo vietu, kurā, paaudzēm ilgi, ūdeni smeļ no akas un ziemā kausē no sniega, graudus maļ rokas dzirnās, pret slimībām cīnās ar pašu lasītu zālīšu novārījumiem un līgavas uzrunāšanai sūta precinieci ar dāvanām…

Grāmatu piedāvājums ir patiešām aizraujošs un ikvienu lasītāju uzrunājošs. Arī audiogrāmatu  klāstā atradīsiet sev piemērotu.

 Tumšajos rudens vakaros, aizmirstot ikdienas steigu, varēsiet klausīties  Dainas Avotiņas romānu “Ceļā” (2018). Mierīgā piejūras ciema dzīvē pienāk dienas, kad neviens vairs nevar teikt - tā tam jābūt. Ierauti kara un varas maiņu virpulī, ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu…

Gunta Eņģeļa romāna “Koncerts vectēva pagalmā” (2020) audioversija ļaus ieklausīties virtuozi saliktajā raibu intrigu puzlē, vienlaikus iepazīstinot ar amizantu tipāžu galeriju, kurā lasītājs varēs iejusties gana viegli, saņemdams krietnu uzjautrinājuma devu. Pasaulīgi vēsturiskie notikumi vai to atbalsis sasaucas ar šķietami neciliem atgadījumiem nomaļā Latvijas pirmsreformas pagastā. Vai gan ir iespējams, ka, piemēram, muzeja aplaupīšanas, kruīza kuģa bojāejas, pikanta skandāla un lauku atejas būdiņas sagāšanās dalībnieki, aculiecinieki un upuri jebkad dzīvē varētu satikties?

Ingas Gailes romāns “Rakstītāja”(2020) izdots sērijā “Es esmu…”. Augusta nogalē pļaviņiešiem bija iespēja tikties ar autori un vairāk uzzināt par romāna tapšanu, niansēm un rakstnieces redzējumu par Ivandas Kaijas – rakstnieces, sieviešu tiesību aizstāves dzīvi.

Bibliotēkas lasītāji iecienījuši Daces Judinas daiļradi, tāpēc pasūtījām romānu “Viļņos”(2020) audiogrāmatā. Vētrainajos deviņdesmitajos Dižjūras piekrastes pilsētā Vējpilī pilnīgi nejauši, bet varbūt likteņa lemti, satiekas divi jauni cilvēki – vientuļais vilks, ģitārists Ralfs Vanadziņš un televīzijas žurnāliste Rasa Sidraba. Ne vienu, ne otru dzīve nav lutinājusi, abi izmisīgi alkst dvēseles siltuma un mīlestības, taču baidās uzticēties otram, bet galvenais – paši sev…

Franču mūsdienu rakstnieces Delfīnes de Vigānas  psiholoģiskie romāni izraisījuši interesi un piesaistījuši simtiem tūkstošu lasītāju gan dzimtenē, gan citās valstīs, saņēmuši prestižas literārās prēmijas, tulkoti un pārtapuši filmās. Arī latviski lasošajiem ir iespēja  noklausīties autores romānu “Lojalitātes”(2020).  Stāstījums par atkarību un pienākumu sarežģīto tīklu savijas ap lasītāju arvien ciešāk, vēstot par vientulības šaubām, noklusēto realitāti un to, cik bīstama mēdz būt lojalitāte…Romāns iekļauts projekta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” vecāku žūrijas grāmatu kolekcijā.

Emocijas un izjūtas par piedāvātajām grāmatām nav vienkārši atspoguļot, tāpēc aicinām apmeklēt bibliotēku, izvēlēties tīkamāko grāmatu vai audiogrāmatu. Minētā grāmatu kopa vājredzīgajiem lasītājiem būs pieejama līdz decembrim. Aicinām izmatojiet bibliotēkas piedāvāto iespēju lasītājiem ar redzes problēmām!

Ja vēlaties rezervēt izdevumus lasīšanai lieldrukā vai klausāmgrāmatas, tad zvaniet uz bibliotēku - t. 28670664.

Uz tikšanos bibliotēkā!

Ziņu sagatavoja

Iveta Gureviča

Pļaviņu bibliotēka