Maijs bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
31.05.2021 - 17:00

Ar ceriņu ziediem un pieneņu saulītēm atnākušas maija beigas. Atskatoties uz aizvadīto mēnesi redzam, ka esam čakli strādājušas. Protams, turpinājās sadarbība ar PII “Bērziņš” kolektīvu. Sagatavošanas grupas audzēkņiem audzinātāja lasīja priekšā grāmatas: Dž. O’Konoras “Brīnumainā Nensija” un Dž. Martinello “Arī briesmoņi tīra zobus”. Bērni, savukārt, par tām veidoja zīmējumus. Tos izlikām izstādē, ko aplūkoja visi bibliotēkas apmeklētāji.

Arī četrgadnieki no projekta “Grāmatu starts” mūs šomēnes iepriecināja. Gandrīz visi mazie projekta dalībnieki kopā ar vecākiem maijā apmeklēja mūsu bibliotēku, pierakstījās par lasītājiem, paņēma lasīšanai grāmatiņas un saņēma nelielu dāvaniņu. Savukārt mēs iepriecinājām šos bērnus ar pašu uzvestu un izrādītu leļļu ludziņu “Namiņš uz riteņiem”.

Gan lielāki, gan mazāki mūsu lasītāji bija nolēmuši piedalīties arī I. Zanderes un “Garās pupas” rīkotajā bērnu sarakstīto dzejoļu konkursā. Kopā mums tika iesniegti vairāk kā 10 darbi. Nosūtījām tos un ceram, ka reiz kādu ieraudzīsim nodrukātu šajā gadagrāmatā.

Arī ar skolas bērniem tikāmies platformā ZOOM, stāstot viņiem par grāmatām. Trešklasnieki skolotāju I. Baginskas un S. Fišmeistares vadībā iepazinās ar A. Lindgrēnes dzīvi un daiļradi, kā arī jaunākajām sākumskolniekiem domātajām grāmatām. Savukārt skolotāju A. Lasmanes un R. Reines literatūras stundās piekto un sesto klašu skolēni iepazinās gan ar projekta “Bērnu žūrija” sava vecuma grāmatām, gan interesantāko lasāmvielu vasarai.

Sākas vasaras brīvlaiks. Bērnudārzos izskanējuši izlaidumi. Gan gribēsies kādreiz arī palasīt grāmatu. Tāpēc aicinām visus uz bibliotēku! Esam pārliecinātas, ka atradīsim grāmatiņas katram pa prātam!

Antra Galiņa, bibliotekāre