Mūzikas skolas mācību ekskursija

Publicēts: 
26.11.2018 - 20:45

Ar devīzi “Es kāpt gribu kalnā visaugstākā” (V. Plūdonis) 23. novembra dienas vidū zināšanu alkstošie Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņi un skolotājas devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Ekskursija tika plānota kā karjeras attīstības atbalsta pasākums.

Rīgas apmeklējums sākās ar Latvijas Nacionālās operas un baleta izpētīšanu. Izrādījās, ka arī opera šajā gadā svin savu 100 gadu jubileju. Operas gida pavadībā bija iespēja būt uz lielās skatuves, apskatīt dekorācijas, apmeklēt baleta treniņu zāles un aptaustīt tērpus, kas bija sagatavoti vakara baleta izrādei. Tika noskaidrots, cik sēdvietas ir operas zālē un kā telpas tiek sagatavotas apmeklētājiem. Uzzinājām, ka operā sezonas laikā ir iespēja noskatīties vairāk nekā 200 izrādes. Mums kā mūziķiem vislielāko interesi izraisīja orķestra bedre, jo, mērķtiecīgi mācoties, katram Mūzikas skolas audzēknim ir iespēja kļūt par operas orķestra mūziķi.

Izpētījuši operu, ekskursijas dalībnieki devās uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kas ir specializēta valsts augstskola Latvijā. Tā īsteno profesionālās bakalaura, akadēmiskās un profesionālās maģistra studiju programmas mūzikā un skatuves mākslā, pedagogu izglītībā un doktora studiju programmas mūzikas vēsturē un teorijā, kā arī nodarbojas ar zinātni, pētniecību un māksliniecisko jaunradi. Akadēmijas mērķis ir nodrošināt studijas mūzikas, horeogrāfijas un izglītības zinātņu jomās, humanitārajās un sociālajās zinātnēs, veikt pētījumus mākslas zinātnē, sekmēt māksliniecisko jaunradi, profesionālo mūziķu, horeogrāfu, nozares pedagogu un mākslas zinātnieku sagatavošanu. Tā ir vienīgā šāda profila augstskola Latvijā.

Sākoties ekskursijai, izrādījās, ka Mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņi ir ļoti erudīti jautājumos, kas saistīti ar augstskolas dibinātāju komponistu Jāzepu Vītolu. Viņi zināja visas atbildes uz gides uzdotajiem jautājumiem, par ko tika slavēti!

Lielu interesi visos radīja ērģeļu klase. Tur notika nodarbība un mums bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājumu, kā arī pieskarties kādam ērģeļu taustiņam. Turpinājumā tika izstaigātas plašās akadēmijas telpas –  džeza mūzikas klase, skaņu ierakstu studija, Jāzepa Vītola darba kabinets, vairākas koncertzāles. Bija ļoti interesanti! 

Ekskursija noslēdzās ar operstudijas ,,Figaro’’ Domeniko Čimarozas komisko operu ,,Slepenās laulības’’, kas dažiem bija pirmā tikšanās ar kamerorķestri un operdziedātājiem. Priekšnesumus ilga divas stundas, bet tika baudīts ar lielu interesi.  Izejot no zāles, mūsu skolēni tika slavēti par labu uzvedību.

Mājupceļā pierādījās, ka jaunie mūziķi ir ļoti izturīgi! Autobusā tika risinātas āķīgas viktorīnas un dziedātas skanīgas dziesmas. 

Ekskursija pierādīja, ka Pļaviņu Mūzikas skolā mācās gudri un kārtīgi audzēkņi, kas grib un prot parādīt, ka ir kulturāli un pieklājīgi jaunieši. Šādas ekskursijas ne tikai izglīto, bet arī saliedē skolas kolektīvu, tāpēc būtu nepieciešams tās organizēt biežāk. 

Skolotāja Maija Kīne apkopojusi ekskursijas dalībnieku atziņas. Ar tām varat iepazīties skolas mājas lapā www.pms.lv

 

 

Aiva Siliņa, Pļaviņu Mūzikas skolas flautas spēles skolotāja