Novembris un Latvijas dzimšanas diena Pļaviņu pirmsskolas izglītības iestādēs

Publicēts: 
17.11.2021 - 19:15

Novembrī, Latvijas dzimšanas dienas mēnesī, mūsu pirmsskolas izglītības iestādēs darbojamies tēmas “ Manas mājas, mana zeme Latvija ” ietvaros. Grupu noformējumos dominē sarkanbaltsarkanā krāsa un latviešu etnogrāfiskās zīmes.  Mācīšanās vide tika papildināta ar kartēm, globusiem, grāmatām par izciliem latviešiem un vēsturiskiem  notikumiem, ar skaistām Latvijas ainavām un ievērojamām vietām, kā arī ar latviskiem rokdarbiem un priekšmetiem, kas raksturīgi tikai Latvijai. Skolotāji ieguldījuši darbu un pūles, lai bērniem attīstītu pilsoniskās līdzdalības un savas tuvākās apkārtnes kā Latvijas daļas vērtību apzināšanu.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Jumītis” svētku rīts iesākās ar skaistiem bērnu sagatavotiem koncertiem. Diemžēl arī šogad koncerti notika bez ciemiņiem un skatītājiem, vienas grupiņas ietvaros, taču tas nemazināja sirsnīgās sajūtas, ko mazie svētku dalībnieki sniedza viens otram un skolotājiem.

Grupu koncertos bērni skandēja sagatavotās dziesmas un dzejoļus par Latviju – par mūsu dzimtenes skaistumu, tās bagātību un dažādību.

Lielākie bērni svētku laikā devās improvizētā pastaigā pa “dabas ceļa zīmēm” – izrunājot un atgādinot sev un citiem gan par kokiem, kas aug mūsu dzimtenes mežos, gan dzīvniekiem, kas tajos mīt un citām mūsu dzimtenes bagātībām – upēm, jūru, gadalaikiem. Svētkos neizpalika arī kustību un tautas rotaļas.

Svētku dienā īpašā goda vietā tika celts ne tikai Latvijas karogs, bet arī mūsu dzimtās pilsētas - Pļaviņu karogs, kura krāsas un zīmējums atgādina mums, ka dzīvojam īpaši skaistā vietā, kur Aiviekstes upe ieplūst Daugavā, vietā, kas lepojas ar zemes dzīļu bagātību – dolomīta iežiem, smilšu kalniem, un mežiem.

Paši mazākie iestādes dalībnieki vienojās kopējā svētku orķestrī, izsitot dažādus ritmus.

Koncertiņi noslēdzās īpaši emocionāli – visiem kopā dziedot mūsu Latvijas himnu.

Koncerta izskaņā tā dalībniekus sirsnīgiem vēlējumiem sveica iestādes vadītāja kā īpašu svētku dāvaniņu katrai grupiņai pasniedzot vēl vienu no Latvijas bagātībām  – saldumu fabrikas “Laima” pārsteigumu svētkos – tumšās šokolādes konfekšu izlasi “Latvija”.

Grupiņās tapa īpaši skaistas svētku tortes, ko gatavoja paši bērni kopā ar savām skolotājām. Tortes svētku dalībnieki veidoja no cepumiem, biezpiena un ievārījuma. Katra svētku torte tika arī īpaši izrotāta par godu mūsu Latvijas dzimšanas dienai. Pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” filiālē “ Bērziņš” svētku pasākums iesākās ar svinīgu brīdi - valsts  himnas noklausīšanos un svētku sveču iedegšanu. Tad mūzikas skolotājas Initas pavadībā devāmies virtuālā ceļojumā pa Latviju. Protams, mums Pļaviņiešiem, vismīļākā ir vieta, kur mēs dzīvojam, tāpēc “ izstaigājām” mūsu pilsētu- mūsu Pļaviņas. Bērni ar sajūsmu paciemojās jau zināmās un iepazītās vietās - rotaļu laukumos, mūzikas un mākslas skolās, sajūsminājās ieraugot Pļaviņu vidusskolas ēku, viesojās bibliotēkās un kultūras centrā. Kā tad bez skaistajām ainavām? Bērnu skatieniem pavērās arī glīti iekoptās puķu dobes mūsu likteņupes krastos, Skanstupītes tērces un Draudzības parka krāšņums! Pēc ceļojuma bērni iepriecināja gaviļnieci Latviju ar skaistām latviskām dejām, dzejoļiem un dziesmām. Un kas gan būtu svētki bez salūta? Ar prieku bērnu acīs uzmirdzēja īsts svētku salūts un katram tika pa īpašai Latvijas konfektei.

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, gaiši mirdz svecītes bērnudārza “Jumītis” filiāles “Zīļuks” pagalmā un svētki iemirdzas lielo un mazo “Zīļuku” acīs.

Svētku noskaņojumā tika kopīgi veidots apsveikums Latvijai dzimšanas dienā, tai veltīti apsveikumi dziesmās, rotaļās un dzejoļos, kā arī citi darbiņi jau nedēļas garumā. Svētku sajūtu radīja kopīgi skatītie video, kas pārliecināja, ka Latvija ir skaistākā vieta uz pasaules, patriotisma sajūtas stiprinātas, vērojot mūsu pagasta ievērojamākās vietas fotogrāfijās. Svētku rīts nu jau tradicionāli noslēdzās ar ļoti garšīgo pašgatavotās kūkas ēšanu.

Daudz laimes Tev, Latvija!

 

Informāciju apkopoja metodiķe Dace Niedra