Piektdien, 10. septembrī, svinēsim dzeju! - aicina Pļaviņu bibliotēka

Publicēts: 
08.09.2021 - 15:45

Piektdien, 10. septembrī plkst. 17:00, Tradīciju laukumā, Pļaviņu bibliotēka aicina svinēt dzeju sarīkojumā “Mēs esam tik tuvi, cik savu tuvību turam”.

Minētajā datumā simtiem cilvēku Latvijā un pasaulē vienos dzeja un ceļš zem kājām, jo atkal notiks Dzejas dienu akcija „Sirds uz perona”. Šogad ar moto TUVĪBA. Tuvība  pret savu zemi, pret savu pilsētu, savu dzimtas vēsturi un tradīcijām, tuvība pret saviem mīļajiem, savu kaimiņu, saviem kolēģiem un  saviem līdzcilvēkiem – par to visu runāsim ar dzejas rindām. Akcijas idejai, kas aizsākās 2011. gadā stacijā “Tukums 1” un ko organizē “Tukuma Literātu apvienība”, ar lielāko prieku atsaucas Pļaviņu bibliotēka un dzejas lasījumiem pievienojas tieši 10. septembrī!

Lai Dzejas dienu akcijā “Sirds uz perona” varētu piedalīties ikviens, kuram ir kāds īpaši mīļš, tuvs dzejolis, tās organizatori aicina jau tagad nofilmēt ar telefonu vertikālskatā dzejoļa lasījumu un sūtīt uz e-pastu sirdsuzperona@inbox.lv. 10. septembrī plkst. 20.00 akcijas vietnē www.facebook.com/SirdsUzPerona randomizētā veidā sāksies iesūtītos video straumēšana tiešsaistē. Iesūtītie dzejoļi tiks apkopoti tuvības tēmai veltītā dzejas izlasē, kuru iecerēts izdot. Katram mums ir iespēja ieraudzīt savu mīļāko dzejoli šajā izlasē!

 “Tie, kas katru gadu gaida septembra otrās piektdienas vakaru, jau zina, ka uz nosacītā “perona” nevis dzejnieki lasa dzeju un citi klausās, bet tie “citi” lasa dzeju, kas pašiem patīk. Atmosfēra vienmēr ir tik dabiska un sirsnīga, ka pat nejauši garāmgājēji kļūst par dzejas klausītājiem un pat deklamētājiem. Kāds spēlē ģitāru vai dzied, kāds dejo, fotografē, zīmē vai raksta ar krītu uz asfalta – tā ir brīva platforma radošām izpausmēm” – tā akcijas idejas autore, rakstniece Guna Roze.

Dzejas lasījumus Pļaviņās muzikāli bagātinās Kristīne Rulle un Andris Vērdiņš, kā arī pasākuma noslēgumā, iespējams, piepulcēsies vakara īpašie viesi – kāda Latvijā pazīstama dzejniece un literāts. 

 Mīļi aicināti visi dzeju rakstošie, dzeju lasošie un dzeju mīlošie ļaudis!

 Būsim piesardzīgi un ievērosim valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, tāpēc visus, kuri apmeklēs pasākumu, aicinām pirms pasākuma zvanīt uz bibliotēku (tālr. 28670664) un pieteikt savu apmeklējumu!

Uz tikšanos 10. septembrī plkst. 17.00 Pļaviņu Tradīciju laukumā!

Ziņu sagatavoja:

Ramona Kristvalde, bibliotēku informācijas speciāliste

Pļaviņu bibliotēka