Pieminot izcilo novadnieku ģenerāli Andreju Auzānu (1871-1953) 150. dzimšanas dienā

Publicēts: 
01.04.2021 - 17:00

3. aprīlī aprit 150 gadi, kopš Stukmaņu pagasta Bormaņu mājās dzimis izcilais latviešu karavīrs, Latvijas Armijas štāba Ģeodēzijas-topogrāfijas daļas priekšnieks, ģenerālis Andrejs Auzāns (1871-1953). Ar karavadoņa spējām apveltīts, liels zinātnieks un arī liels cilvēks. Kā atzīst laikabiedri – “viens no tiem retajiem sirdsskaidrajiem cilvēkiem, kas nekad nezaudēja ticību labajam”.

A. Auzāna meita Lidija Tīcmane- Auzāne atmiņās citē tēva bieži teiktos vārdus, spilgtu liecību viņa dzīves pamatprincipiem: “Esi citiem paraugs darbā, ģimenes dzīvē un visur citur ne tikai ar vārdiem, bet ar darbiem. Pildi vienmēr savu pienākumu, tad Dievs tavu dzīvi kārtos. […] Mēdz teikt, ka dzīve nav rožu dārzs, bet mana dzīve ir vienmēr bijusi kā rožu dārzs.”

Piedāvājam novadpētniecisku virtuālu izstādi Andrejam Auzānam – 150, veltītu izcilā novadnieka ģenerāļa Andreja Auzāna piemiņai.

Virtuālo izstādi veidoja: Vita Silvestrova, Pļaviņu novada bibliotēkas informācijas speciāliste

Ziņu sagatavoja: Ineta Grandāne, Pļaviņu novada bibliotēkas direktore