Pļaviņu Mūzikas skolas pedagogu muzikāls sveiciens Ziemassvētkos

Publicēts: 
18.12.2020 - 09:30

Pasaka par muzikālajiem Ziemassvētku rūķiem

Katru gadu muzikālie Ziemassvētku rūķi iepriecināja savus draugus ar koncertiem un muzikāliem sveicieniem. Kad atnāca jaunais 2020. gads neviens pat iedomāties nevarēja, ka gaidāmas tādas pārmaiņas.

Viss sākās tik ierasti! Rūķi darīja savus darbus un plānoja nākošo gadu un tik tālās Ziemassvētku svinības. Tomēr pavasaris ieviesa jaunu kārtību – mobilās ierīces kļuva par rūķu darba rīkiem un maskas tagad drīkstēja valkāt visu laiku, nevis kā agrāk- tikai ejot ķekatās.

Gads apskrēja savu apli ātri un atkal ir decembris. Rūķi labprāt radītu prieku muzicējot un tiekoties ar saviem draugiem, bet... Ļaunais Grinčs - Kovids bija nozadzis svētkus!!!

Rūķi nolēma sveicienu sūtīt attālināti! Galvenais rūķis Dita sarunāja meža rūķus un ieguva eglīti, kuru čaklais rūķis Sigita izpušķoja. Nedaudz bēdīgais rūķis Harijs aicināja visus kopā ar dziesmu ,,Jūs, bērniņi nāciet”. Rūķu duets Aiva un Sigita sapņoja par sniegu spēlējot ,,Lēni krīt sniegs”, bet cits duets Dace un Sigita jau zināja, ka svētki ir tuvu, tāpēc skanēja ,,Zvaniņš skan”. Klavieru rūķi Sarmīte un Sigita atcerējās dziesmiņu ,,Reiz mežā dzima eglīte”, bet akordeona rūķis Jeļena eglītei par prieku spēlēja ,,Ak, eglīte”.

Tad rūķi saprata – ja ievēro distanci un lieto maskas, viena mājsaimniecība drīkst sveikt pārējos. Tā tika izveidots rūķu kvartets Dace, Aiva, Sigita un Kārlis, kas jau sajuta svētku garu spēlējot ,,Eņģeļus mēs dzirdējām”.

Veidojot šo sveicienu, rūķi saprata, cik ļoti ir noilgojušies pēc saviem draugiem, bet tomēr bija disciplinēti un centās atrast prieku nelielās lietās, attālinātos smaidos.

Kluss kā vieglas rokas mājiens
Svētvakars pār zemi nāk.
Baltais miers kā zvaigžņu klājiens
Svētā mirdzā starot sāk…
Baltais miers pār dziļām sāpēm
Neredzamu gaismu auž;
Cauri likstām darba rūpēm
Dvēsle to kā glāstu jauž.
Liegā melodijā plūstot
Svētvakara zvani slīd
Un par svētu gaismu kļūstot
Baltais miers tur zvaigznēs spīd.
                            /A.Zaprauska/

Pļaviņu Mūzikas skolas muzikālie rūķi kopā ar galveno rūķi sirsnīgi sveic visus Ziemassvētkos un novēl Laimīgu un muzikālu 2021. gadu!