Sveču diena novada bērnudārzos

Publicēts: 
04.02.2019 - 10:00

Turpinot radīt interesi par latviešu tautas tradīcijām, februāra sākumā pirmsskolas izglītības iestādēs godā tiek celts gaismas un siltuma simbols- svece, tiek svinēta Sveču diena. Šogad tā daudzveidīgi tika atzīmēta 1. februārī.

 Filiāles “Zīļuks” bērni kopā ar skolotājām pārrunāja, ko labu, ko ļaunu spēj paveikt uguns. Sarunās bērni centās “aizstāvēt” savu viedokli par uguns nozīmi. Veicot dažādus eksperimentus, bērni vēroja, kāds ir uguns raksturs. Pēc dziesmām un rotaļām, jo Sveču diena taču jāsvin līksmi, bērni ar aizrautību darbojās radošajās darbnīcās.

Par to, kā cilvēki dzīvoja senāk, kad nebija elektrības, kā mazgāja veļu, gludināja drēbes, ar interesi, apskatot veļas dēli, veco laiku gludekli, pārrunāja pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” mazie ķipari kopā ar skolotājām. Arī “Jumītī” Sveču diena jautri tika ieskandināta ar dziesmām. Pirms katrs darināja sev svecīti no vaska plāksnes, bērni izspēlēja interesantas spēles ar un par svecēm.

Arī filiāle “Bērziņš” Sveču mēnesi sagaidīja ar svecēm, jo nedēļas garumā, pateicoties vecāku atsaucībai, tika veidotas sveču izstādes. Bērni  grupās ar skolotājām iepazinās ar Sveču dienas tradīcijām, pētīja dažādas sveces un arī paši  darbojās radoši: aplicēja, zīmēja, izmantoja dažādus materiālus un  meistaroja neparastas sveces. Tās savā krāšņumā izskatījās tikpat labi kā veikalā pirktās sveces.

Lai gaismas un labu domu piepildīts Sveču mēnesis visiem Pļaviņu novada iedzīvotājiem!

 

Informāciju apkopoja A.Čepule, metodiķe