Sveču diena Pļaviņu novada Pirmsskolas izglītības iestādēs

Publicēts: 
04.02.2021 - 17:15

Latvieši februāri izsenis dēvējuši par Sveču mēnesi. Sveču diena iezīmē ziemas vidu un tai ir savas dziesmas, rotaļas, tradīcijas un ticējumi. Šīs nedēļas pasākumi kļuva par izzinošiem un interesantiem notikumiem  mūsu bērnudārzu ikdienā.

1. un 2. februārī PII "Bērziņš" bērni aktīvi darbojās Sveču darbnīcās un gatavoja skaistas sveces no dažādiem materiāliem. Grupu telpās bija izveidotas sveču izstādes, kur bērni varēja aplūkot īstās sveces, to daudzveidību. Mūzikas zālē bērnus sagaidīja svētku jubilāre - svecīte - mūzikas skolotāja. Skolotāja ar bērniem pārrunāja Sveču dienas tradīcijas, izdziedāja dziesmas un gāja jautrās rotaļās. Sveču dienā pats galvenais ir radīt prieku, līksmību un pozitīvismu, ar kuru ir jāpiepilda viss turpmākais gads.

PII “ Jumītis”  bērni kopā ar mūzikas skolotāju  Sarmīti  tikās  “svečošanās” pasākumā, kur netrūka dziesmu,  deju,  smiešanās un aktīvu kustību. Radošie bērnu darbi atspoguļoja veikto:  grupās un gaitenī iemirdzējās pašu veidotās sveces, pagalmā – sniega sveces.

PII "Zīļuks" lielākie bērni kopīgi noskaidroja, ko zina par svecēm, kādam nolūkam tās lieto mūsdienās, kādam nolūkam tās lietoja senāk, no kā gatavo sveces. Mazākie bērni pētīja, cik daudzveidīgas ir sveces, ka tās atšķiras pēc krāsas, lieluma, formas, kopīgi skandēja dzejoli par svecēm un izgatavoja neparastu sveci.

 

Informāciju apkopoja PII metodiķe Dace Niedra