Ziemas aktivitātes PII “ Jumītis” un filiālē “Zīļuks”

Publicēts: 
29.01.2021 - 14:30

Neskatoties uz sarežģīto situāciju patlaban valstī, novada pirmsskolas izglītības iestādes aktīvi tupina darbu klātienē.  Arī iestājoties ziemai, liela daļa mācību procesa norisinās āra vidē :

  • bērni veica pētījumus un eksperimentus ar ūdeni, sniegu un ledu,
  • veidoja krāsainus  ledus dekorus,
  • mācījās būt dabā, vērot, ieklausīties,  saprast  un ietekmēt dabu,
  • gatavoja putnu barotavas,
  • ar prieku iesaistījās fiziskajās aktivitātēs, kas ir viens no sasniedzamajiem rezultātiem  veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā, dodoties ārā bērnudārza laukumā, kur apguva iemaņas slēpošanā,  vizinājās ar ragavām, pikojās, brauca  no kalna, raka un tīrīja sniegu, veidoja sniega pilis, vēla sniega bumbas sniegavīriem un vienkārši izbaudīja sniega burvību, gūstot daudz prieka un pozitīvu emociju.

Noslēdzot janvāra tēmu, kurā iekļauts arī temats par veselīgu dzīvesveidu, 29. janvāra rītā ”Zīļuka”  bērni uzstājās ar mājās sagatavoto prezentāciju “Esmu  aktīvs un vesels.” Bērni kopā ar vecākiem, darbojoties radoši, bija sagatavojuši gan fotogrāfijas, gan zīmējumus, kuri papildināja bērnu interesantos stāstījumus par to, kā viņi aktīvi atpūšas ziemā, stiprinot veselību.

Mūsu bērniem ļoti patīk ziema, tāpēc novēlam sev un citiem:

“Sniegs, lai ilgi nenokustu!

Sals lai aši nepazustu!

Un lai sniegā, un lai salā

Visi siltu prieku justu!” (M.Cielēna)

 

Informāciju apkopoja metodiķe Dace Niedra