Ziemassvētku gaidīšanas laiks Aizkraukles novada Pļaviņu pirmsskolas iestādēs

Publicēts: 
23.12.2021 - 13:30

Jau no decembra sākuma PII “Jumītis” ar filiālēm “Bērziņš” un “Zīļuks” iestādēs valdīja patīkama rosība, lai līdz svētku dienai tiktu paveikts viss, kas mums, gan lieliem, gan maziem, tika iecerēts. To manīja visi - iestāžu logos iemirdzējās Ziemassvētku rotājumi - sniegpārsliņas, rūķi un sniegavīri. Decembrī mēneša tēmas ietvaros tika pilnveidotas un nostiprinātas zināšanas visās mācību jomās, veicot dažādas aktivitātes saistībā ar Ziemas saulgriežiem. Egle šajā mēnesī ir goda viesis. Katrā grupā tās redzamas veidotas bērnu darbos visdažādākajās tehnikās. Grupās jūtama piparkūku cepšanas rosība un smarža. Šogad lielāko grupu bērni paši plānoja svētku gaidīšanas laiku: veidoja kalendārus, atzīmēja tajā dienas, kad uzposīs telpas, kad un kādus labos darbus veiks, kad ceps piparkūkas, kad mācīsies dziesmas un kad svinēs svētkus. Šis ir mēnesis, kad pirmsskolā nostiprinām un veidojam tādus tikumus kā līdzcietība, pieklājība un mērenība, kad darām labus darbus paši un bērniem mācam būt atbildīgiem par sevi, līdzcilvēkiem un apkārtni. Tāpēc PII “Jumītis” jau atkārtoti organizējām labdarības projektu “Palīdzēsim Jēkabpils dzīvnieku patversmes iemītniekiem!”. PII “Jumītis” filiāles “Bērziņš” kolektīvs iesaistījās novada veco ļaužu iepriecināšanas projektā. Sadarbojoties ar vecākiem, PII “Jumītis” filiāles “Bērziņš” un “Zīļuks”  iesaistījās Pļaviņu jauniešu iniciatīvu centra “Ideja” organizētajā labdarības akcijā “Silta sirds - siltas ķepas”. Rotājot svētku egles iestāžu pagalmos un ieskandinot Egles iedegšanu Aiviekstes pagastā, svētku diena pienāca nemanot!

PII “Jumītis” filiālē “Bērziņš” tik daudz un dažādus iemītniekus vēl nebijām piedzīvojuši! Paši mazākie pārtapa par zaķēniem, kas, gaidot Ziemassvētkus, veica dažādus darbiņus, dzirnavās darbojās Pelēni, kas savilka miegu ziemas gulētājiem. Bērni kopā ar skolotājām svētku pasākumos iejutās dažādās lomās. Dziedot iepriekš apgūtas dziesmas, izdzīvoja stāstus, kur galvenie varoņi steidz satikt svētkus un ar Rūķu un Sniegpārsliņu palīdzību pārliecinās, ka Ziemassvētki ir skaistākie svētki gadā!

Pateicība Ziemassvētku vecītim, kas visus vizināja Ziemeļbriežu kamanās, kopā ar bērniem pikojās un rotaļājās un pārliecinājās par bērnu talantiem!

Sirsnīga pateicība vecākiem par masku gatavošanu un svētku prieka radīšanu!

PII “Jumītis” svētku pasākumos bērni runāja par prieku un brīnumiem, izdziedāja un izdejoja iepriekš apgūto mūzikas nodarbībās, piedzīvoja neaizmirstamu brīnumu. Te kāds aiz loga pamanīja mājam Ziemassvētku vecīti ar draugu Ziemeļbriedi!  Te kāds izdzirdēja klauvējienu pie durvīm. Ar sajūsmu un prieka pilnām sirdīm Svētku vecītim tika dziedātas skaistākās svētku dziesmas un, drosmīgākajiem ieraušoties Vecīša klēpī, skaitīti skaistākie svētku pantiņi. Arī Vecīša dotie uzdevumi bērniem ļoti patika un lieliski padevās!

Pateicamies Dāvja vecākiem par skaisto svētku egli un visiem par sadarbību  svētku tapšanā!

Visu decembra mēnesi PII “Jumītis” filiālē “Zīļuks” sadarbībā ar vecākiem notika dažādas aktivitātes gatavojoties Ziemassvētkiem.

Svētkus gaidot, mirdzošām lampiņām tika rotāta rotaļu mājiņa bērnudārza pagalmā, pateicoties Tomasa vecāku gādībai, turpat arī greznojas eglīte svētku rotā, kuru sarūpēja Kristera Ģ. tētis. Par to, lai piparkūku smarža mūs reibinātu pirms svētkiem bija parūpējusies Maikla mamma. Neaizmirstamu pasākumu bija sagatavojis Gustava tētis, viņš noorganizēja mācību ekskursiju uz mežu, lai izvēlētos eglīti pasākumam bērnudārzā. Mežā ar labo rūķu atstātiem gardumiem cienājāmies paši un atstājām cienastu arī meža zvēriņiem. Katrs bērns vēl saņēma gardo piparkūku sniegavīru, kuru pārnesa mājās reizē ar stāstu par neparastajiem piedzīvojumiem šajā dienā.

Paldies visiem bērnu vecākiem par atbalstu un sadarbību, gatavojoties svētkiem un arī ikdienā!

Svētku dienā, 23. decembrī, visi kopīgi neparastā veidā izdzīvojām notikumus kādā Ziemassvētku ielā un, ievērojot epidemioloģiskos drošības pasākumus, priecīgi sagaidījām Ziemassvētku vecīti.

Tradīcijas un kopīga sadarbība satuvina un rada gaišu prieku, tāpēc vēlreiz īpašu paldies vēlamies teikt mūzikas skolotājām par ieguldījumu svētku pasākumu organizēšanā, grupu skolotājām un skolotāju palīgiem par pacietīgo un radošo darbību, vecākiem par atsaucību svētku gatavošanās procesā, Pļaviņu apvienības pārvaldei par dāvāto prieka paku bērniem!

Lai Ziemassvētku gaišums un mirdzums dod spēku visu cerību un domu piepildījumam Jaunajā gadā!

 

 

Informāciju sagatavoja  D. Niedra, pirmsskolas izglītības metodiķe