Pasaules talka. Koku stādīšanas akcija “Laimes koki”

Norises datums:
18.09.2021 - 09:00

Latvija, kas tradicionāli talko pavasarī, rudens Pasaules talku jau ceturto gadu atzīmē ar koku stādīšanas akciju “Laimes koki”. Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts organizēt koku stādīšanas pasākumus individuāli vai mazās grupās, kā arī pieteikt savu koku stādīšanas vietu Laimes koku kartē. Ja koki tiks stādīti uz pašvaldībai piederošas zemes, aicinām stādīšanas vietu saskaņot ar attiecīgās pašvaldības koordinatoru. Lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt arī par milzīgu nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Šeit var iepazīties ar plašāku koku stādīšanas pamācību.

Laimes koku stādīšana kā Latvijas līdzdalības forma Pasaules talkā izvēlēta tādēļ, ka kokiem ir būtiska loma planētas klimata līdzsvara uzturēšanā un cilvēkam veselīgu dzīves apstākļu nodrošināšanā, un Latvija ar savām dižkoku tradīcijām rāda piemēru, ka koku var ne tikai iestādīt, bet rūpes par to var kļūt par ilgtspējības un labas dzīves simbolu gan katram individuāli, gan dzimtai un visai sabiedrībai kopumā. Par saviem zaļajiem darbiem esiet aicināti rakstīt uz e-pasta adresi: info@onecom-latvia.com, vai arī dalieties ar tiem sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki.

Tāpat ikviens, kurš šī gada pavasara Lielajā talkā piedalīties nevarēja, bet zina, ka ir kāds Latvijas stūrītis, kas palicis bez ievērības, aicināts piedalīties Pasaules talkā arī ar talkošanas vai vides labiekārtošanas aktivitātēm. Visus Lielās Talkas koordinatoru kontaktus var atrast šeit.

Svinīgo Pasaules talkas atklāšanas pasākumu varēs skatītes skaties.lv tiešraidē 18. septembrī plkst. 9.00, savukārt noslēguma diskusijas tiešraidi, kurā piedalīsies talkas organizatori, sadarbības partneri un sabiedrībā pazīstamās personas, kas iestājas par zaļā un veselīga dzīvesveida veicināšanu sabiedrībā – plkst.18.00 skaties.lv un 3Play.lv platformās.

Tiekamies Pasaules talkā 18. septembrī! Visi kopā un katrs atsevišķi!